Trzęsienie ziemi w Legii. Drugi największy transfer w historii mistrzów Polski [VIDEO]

-

Legia Warszawa nie ustaje w transferowej ofensywie. W ostatnim dniu okienka mistrzowe Polski zakupili reprezntanta Kosowa – Lirima Kastratiego z Dinama Zagrzeb. Legia zapłaci za 22-latka półtora milion euro. To drugi największy transfer w historii warszawskiego klubu. Więcej kosztował tylko Bartosz Slisz, który opuścił Zagłębie Lubin za 1,84 miliona euro.

Izak Ante Susić, redaktor naczelny portalu germanijak.hr poinformował, że Legia Warszawa rozmawiała z Dinamem Zagrzeb na temat transferu Lirima Kastratiego. Na samym początku w grę wchodziło wypożyczenia do końca sezonu 2021/2022, natomiast kluby doszły do porozumienia w kwestii transferu definitywnego. Legia Warszawa spełniła warunki Dinama, czyli półtora miliona euro i procent od kolejnej transakcji.

– Lirim Kastrati to piłkarz, który dzięki swoim cechom szybkościowym i wysokiej intensywności będzie dynamizował grę całego naszego zespołu, zarówno w fazie ataku, jak i obrony. To wzmocnienie było niezbędne do skutecznej rywalizacji na poziomie fazy grupowej Ligi Europy oraz do walki o kolejny tytuł Mistrza Polski. Lirim zdobywał międzynarodowe doświadczenie nie tylko na poziomie rozgrywek klubowych, ale i w reprezentacji, będąc częścią kadry narodowej Kosowa. Liczę, że ten zawodnik stanie się ważnym ogniwem ofensywy, a jego żywiołowość pomoże kreować sytuacje bramkowe dla naszych pozostałych zawodników – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

 Kastrati przywitał sie już z kibicami Legii za pomocą twittera:

Również dziś Legia potwierdziła transfer ukraińskiego pomocnika Ihora Charatina z Ferencvarosu.

Charatin to dziewiąty transfer Legii Warszawa. Poza nim Legia pozyskała Yuriego Ribeiro, Jurgena Çelhakę, Joela Abu Hannę, Mahira Emreliego, Mattiasa Johanssona, Josué, Maika Nawrockiego, Lindsay’a Rose’a.

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Królowe futbolu 2022. Świąteczny GIGA SPORT już w jest!!!

Wybieramy króla futbolu 2022 roku! Dajemy Wam wywiady z Neymarem, Wilfredo Leonem i Dawidem Kubackim! Plakaty Viniciusa, Haalanda, Casha, Pedriego, Leona, Liverpoolu i Lewandowskiego (cz....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here