Trzęsienie ziemi w Legii. Drugi największy transfer w historii mistrzów Polski [VIDEO]

-

- Reklama -

Legia Warszawa nie ustaje w transferowej ofensywie. W ostatnim dniu okienka mistrzowe Polski zakupili reprezntanta Kosowa – Lirima Kastratiego z Dinama Zagrzeb. Legia zapłaci za 22-latka półtora milion euro. To drugi największy transfer w historii warszawskiego klubu. Więcej kosztował tylko Bartosz Slisz, który opuścił Zagłębie Lubin za 1,84 miliona euro.

Izak Ante Susić, redaktor naczelny portalu germanijak.hr poinformował, że Legia Warszawa rozmawiała z Dinamem Zagrzeb na temat transferu Lirima Kastratiego. Na samym początku w grę wchodziło wypożyczenia do końca sezonu 2021/2022, natomiast kluby doszły do porozumienia w kwestii transferu definitywnego. Legia Warszawa spełniła warunki Dinama, czyli półtora miliona euro i procent od kolejnej transakcji.

– Lirim Kastrati to piłkarz, który dzięki swoim cechom szybkościowym i wysokiej intensywności będzie dynamizował grę całego naszego zespołu, zarówno w fazie ataku, jak i obrony. To wzmocnienie było niezbędne do skutecznej rywalizacji na poziomie fazy grupowej Ligi Europy oraz do walki o kolejny tytuł Mistrza Polski. Lirim zdobywał międzynarodowe doświadczenie nie tylko na poziomie rozgrywek klubowych, ale i w reprezentacji, będąc częścią kadry narodowej Kosowa. Liczę, że ten zawodnik stanie się ważnym ogniwem ofensywy, a jego żywiołowość pomoże kreować sytuacje bramkowe dla naszych pozostałych zawodników – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Radosław Kucharski.

- Reklama -

 Kastrati przywitał sie już z kibicami Legii za pomocą twittera:

Również dziś Legia potwierdziła transfer ukraińskiego pomocnika Ihora Charatina z Ferencvarosu.

Charatin to dziewiąty transfer Legii Warszawa. Poza nim Legia pozyskała Yuriego Ribeiro, Jurgena Çelhakę, Joela Abu Hannę, Mahira Emreliego, Mattiasa Johanssona, Josué, Maika Nawrockiego, Lindsay’a Rose’a.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...