Startuje XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER

-

- Reklama -

Najbliższa rywalizacja w ramach Pucharu i Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu odbędzie się w nadchodzący weekend w mekce kiteboardingu – Rewie. To pierwsze zawody z całego cyklu w tym roku, które nieprzerwanie odbywają się w Polsce od 16 lat.

Zawody rozpoczną się w piątek 2 lipca o godzinie 10.00, jeżeli tylko warunki wiatrowe na to pozwolą. Zawodnicy chętni do wzięcia udziału w zmaganiach na wodzie powinni zgłaszać się do Biura Zawodów między godziną 8.00 a 9:30, aby dopełnić formalności.

Najważniejsze w tej edycji zawodów będą Mistrzostwa Polski rozgrywane w najbardziej spektakularnej konkurencji kitesurfingu – Freestyle’u. Widzowie będą mogli podziwiać dynamiczne ewolucje wykonywane na wodzie i w powietrzu. Tu liczy się przede wszystkim wysokość, szybkość i technika wykonania triku.

- Reklama -

W ramach Pucharu Polski w kitesurfingu rozegrane zostaną trzy konkurencje: Formula Kite, Arrows Open oraz Freestyle, natomiast w wingfoilu w jednej z wybranych kategorii – Race, Freestyle lub Wave, w zależności od warunków.
Wyjątkowo w tym roku liczyć się będzie nie tylko bój o tytuł mistrzowski i punkty w rankingu. Zawodnicy będą także walczyć o każdy przepłynięty kilometr, bo każdy wart jest 3 złote – tyle zostanie przekazane na rzecz ochrony Bałtyku i działania Fundacji MARE.

Kilometry będą zliczać najnowsze modele zegarków Xiaomi Mi Watch. Dodatkowo codziennie będziemy zachęcać zawodników, widzów i turystów do wspólnego sprzątania plaży oraz brania udziału w lekcjach edukacyjnych na temat ochrony Bałtyku.

W przerwie miedzy zawodami będzie można zapoznać się z najnowszymi, flagowymi smartfonami Xiaomi z serii Mi 11 czy opaskami Mi Smart Band 6. Na fanów motoryzacji czekają natomiast luksusowe samochody marki Land Rover, między innymi najnowszy Discovery Sport, którego wyjątkowe właściwości jezdne i komfort będzie można przetestować w czasie jazd próbnych.

Zwycięzców pierwszego cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover poznamy w niedzielne popołudnie. Wtedy także rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 25.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i sklep Hydrosfera oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...