Robert Kubica prezentuje nowy bolid Formuły 1

-

- Reklama -

Robert Kubica prezentuje nowy bolid ekipy Alfa Romeo F1 Team Orlen. Jako pierwszy sprawdzi on model C42 podczas testów w Barcelonie, które odbędą się niespełna miesiąc przed startem nowego sezonu Formuły 1.

Polak w nadchodzącej kampanii F1 ponownie będzie wspierać Alfę Romeo swoim doświadczeniem jako kierowca testowy i rezerwowy.

W rozpoczynających się w środę oficjalnych testach przedsezonowych na Circuit de Barcelona-Catalunya Robert Kubica pojedzie nowym C42. Etatowymi kierowcami teamu są: Valtteri Bottas i Guanyu Zhou.

- Reklama -

Pierwszego sesja testów w wykonaniu Kubicy rozpocznie się w środę, 23 lutego o godz. 9:00 i potrwa do 13:00. W sesji popołudniowej za kierownicą Alfy Polaka zmieni Bottas, a po nim zaprezentuje się debiutujący w F1 Chińczyk Guanyu Zhou.

Sezon 2022 w Formule 1 otworzy Grand Prix Bahrajnu zaplanowane na 20 marca. W ubiegłym roku Robert Kubica dwukrotnie wystartował w oficjalnych wyścigach w barwach Alfa Romeo F1 Team Orlen, zastępując Kimiego Raikkonena.

Polak zajął 15. miejsce w Grand Prix Holandii i 14. w Grand Prix Włoch.

Najnowszy GIGA Sport czeka na GIGA fanów!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...