Ranking najgorszych trenerów EURO. Jest Sousa

-

- Reklama -

Rosyjski portal soccer.ru opublikował ranking najgorszych trenerów podczas EURO 2020. Wśród siedmiu selekcjonerów znalazł się portugalski szkoleniowiec reprezentacji Polski, Paulo Sousa.

Zdaniem portalu wśród trenerów, którzy najbardziej rozczarowali podczsa mistrzostw Europy znajduja się: Portugalczyk Fernando Santos, Niemiec Joachim Loew, Francuz Didier Deschamp i Belg Robert Martinez.

– Został bohaterem Euro 2016 w dużej mierze dzięki szczęściu, a nie zdolnościom taktycznym. Kolejne turnieje pokazały, że Santos jest przeciętnym trenerem, który nie umie wyciągnąć pełni potencjału z reprezentacji Portugalii – napisano na temat selekcjonera Portugalii, która odpadła już w 1/8 finału i nie obroniła tytułu mistrza Europy.

- Reklama -

Do najgorszych szkoleniowców EURO zaliczono także Turka Senola Gunesa, Rosjanina Stanisława Czerczesowa i Paulo Sousę.

-Kiepski występ Polaków na Euro potwierdził absurdalność decyzji o zatrudnieniu trenera, który przez większość kariery prowadził trzeciorzędne kluby. Kilka miesięcy wcześniej dostał do dyspozycji dość ciekawą drużynę. Skład tego zespołu pod względem nazwisk na pewno nie jest gorszy od czeskiego i mógłby konkurować z Duńczykami. Wystarczy jednak spojrzeć, gdzie doszli oni, a gdzie są Polacy, którzy zaufali portugalskiemu oszustowi. Porażka z nieistniejącą Słowacją i taktyczna przegrana w decydującym meczu grupy ze Szwedami – wszystko to leży na sumieniu nieszczęsnego Sousy. To jeden z tych, którzy jednoznacznie zasłużyli na rezygnację z końcem Euro 2020 – napisał rosyjski portal.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...