Niespodziewany problem podczas Igrzysk w Pekinie

-

- Reklama -

Sportowcy uczestniczący w zimowych igrzyskach olimpijskich na arenach w Zhangjiakou zmagają się z niespodziewanym problemem. To niezwykle niska, dochodząca do minus 20 stopni temperatura.

Temperatura spadła dziś poniżej minus 20 stopni i jest niezwykle uciążliwa nie tylko dla sportowców, ale też dla wolontariuszy pomagających przy organizacji zawodów.

Do minus 20,4 stopni Celsjusza spadła temperatura na snowboardowej arenie w Zhangjiakou, gdzie w sobotę odbyły się kwalifikacje do olimpijskich zawodów kobiet w konkurencji slopestyle. Odczuwanie zimna potęguje silny wiatr.

- Reklama -

– Jest zimno! Ciężko jest utrzymać rozgrzane ciało i wykonywanie trików jest trudniejsze, bo czujesz się zesztywniały. Wiatr też robi swoje i trochę straszy – powiedziała dwukrotna mistrzyni olimpijska Amerykanka Jamie Anderson.

Igrzyska w Pekinie są pierwszymi zimowymi, w których niemal w stu procentach śnieg jest sztuczny. Ponad 100 generatorów i 300 armatek śnieżnych pracuje, aby stoki przygotowane były do zawodów. 

Szanse Polaków przedstawiamy w najnowszym GIGA Sporcie! Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...