Leo Messi dziękuje za szczepionki przeciwko COVID-19

-

- Reklama -

Leo Messi podarował chińskiej firmie farmaceutycznej Sinovac Biotech 3 podpisane przez siebie koszulki FC Barcelony. Argentyński piłkarz podziękował w ten sposób za przekazanie Południowoamerykańskiej Konfederacji Piłkarskiej (CONMEBOL) szczepionek przeciwko COVID-19.

O geście gwiazdy Barcelony poinformował sekretarz generalny CONMEBOL Gonzalo Belloso.

  • Menedżerowie Sinovac wyrazili podziw dla Lionela Messiego, który chętnie przysłał im trzy koszulki – napisał na twitterze Belloso.

47. edycja Copa America miała się odbyć w ubiegłym roku, ale została przełożona z powodu pandemii. Turniej jest zaplanowany od 13 czerwca do 10 lipca w Argentynie i Kolumbii. Warunkiem jego odbycia jest jednak zaszczepienie piłkarzy biorących w nim udział. Ameryka Południowa jest w tej chwili jednym z epicentrów pandemii koronawirusa. Szczególnie wysokie liczby zakażeń notuje się obecnie w Brazyliii i właśnie w Kolumbii oraz Argentynie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...