120 tysięcy za złoto! Wiemy, ile zarobią Polacy za medale olimpijskie

-

- Reklama -

Wiadomo, ile Polacy zarobią za zdobyte medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Nagrody są takie same jak podczas ubiegłorocznych igrzysk w Tokio.

Złoto to 120 tysięcy złotych, srebro – 80 tys., a brąz – 50 tys. W przypadku konkurencji zespołowych każdy sportowiec z drużyny otrzymać ma 75 proc. wartości nagrody indywidualnej, czyli 90 tys. zł za złoto, 60 tys. za srebro i 37,5 tys. za brąz. 60 tys. złotych za złoto – to nagroda dla szkoleniowców polskich medalistów. Co wazne, nagrody PKOl zwolnione są od podatku od dochodów.

Nagrody za medale olimpijskie przyznawane są także przez ministra sportu. Te są już objęte podatkiem dochodowym i wynoszą: 80,5 tys. zł brutto za złoto, 57,5 zł za srebro i 46 tys. za medal brązowy.

- Reklama -

Znacznie mniej za medale płacą Niemcy. Tamtejszy Fundusz Wspierania Sportowców podał, że złoci medaliści otrzymają 20 tys. euro (a więc 92 tys złotych), srebrni – 15 tys. (60 tys. złotych), a brązowi – 10 tys (46 tys. euro). 

Szanse Polaków przedstawiamy w najnowszym GIGA Sporcie! Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...