120 tysięcy za złoto! Wiemy, ile zarobią Polacy za medale olimpijskie

-

- Reklama -

Wiadomo, ile Polacy zarobią za zdobyte medale podczas Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Nagrody są takie same jak podczas ubiegłorocznych igrzysk w Tokio.

Złoto to 120 tysięcy złotych, srebro – 80 tys., a brąz – 50 tys. W przypadku konkurencji zespołowych każdy sportowiec z drużyny otrzymać ma 75 proc. wartości nagrody indywidualnej, czyli 90 tys. zł za złoto, 60 tys. za srebro i 37,5 tys. za brąz. 60 tys. złotych za złoto – to nagroda dla szkoleniowców polskich medalistów. Co wazne, nagrody PKOl zwolnione są od podatku od dochodów.

Nagrody za medale olimpijskie przyznawane są także przez ministra sportu. Te są już objęte podatkiem dochodowym i wynoszą: 80,5 tys. zł brutto za złoto, 57,5 zł za srebro i 46 tys. za medal brązowy.

- Reklama -

Znacznie mniej za medale płacą Niemcy. Tamtejszy Fundusz Wspierania Sportowców podał, że złoci medaliści otrzymają 20 tys. euro (a więc 92 tys złotych), srebrni – 15 tys. (60 tys. złotych), a brązowi – 10 tys (46 tys. euro). 

Szanse Polaków przedstawiamy w najnowszym GIGA Sporcie! Już w sprzedaży!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...