Piłkarskie jaja w Afryce. 60 -letni wiceprezydent na boisku [VIDEO]

-

- Reklama -

60 -letni wiceprezydent Surinamu Ronnie Brunswijk zagrał w meczu piłkarskim pomiędzy Interem Moengotapoe a Olimpią z Hondurasu. Jego zespół przegrał aż 0:6, a Brunswijk pojawił się po meczu w szatni gości z pieniędzmi i zaczął je rozdawać piłkarzom Olimpii.

Brunswijk w latach 80 i 90 XX wieku był przywódcą Jungle Commando i brał udział w wojnie domowej. 22 lata temu został oskarżony przez sąd w Holandii za handel narkotykami. Jego dane nadal figurują w Interpolu. Nie zniknęły nawet wtedy, gdy Brunswijk został wiceprezydentem Surinamu.

W meczu pomiędzy Interem a Olimpią, 60 – latek robił niewiele. Stał na środku boiska i rozkazywał kolegom z murawy. Mecz ten był rozgrywany w ramach CONCACAF League i do wyłonienia zwycięzcy potrzeba meczu rewanżowego. Brunswijk nie wybierze się do Hondurasu, ponieważ zostanie aresztowany.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...