Zakopane gotowe na długie skoki. Wystartuje aż 11 Polaków

-

- Reklama -

W weekend w Zakopanem odbędą się dwa dodatkowe konkursy indywidualne Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Decyzją Międzynarodowej Federacji Narciarskiej stolica polskich Tatr została gospodarzem zawodów w zastępstwie chińskiego Zhangjiakou, gdzie miała się odbyć tzw. próba przedolimpijska. To tam podczas przyszłorocznych igrzysk rywalizować będą skoczkowie.

Wielka Krokiew jest praktycznie gotowa, ale w związku z tym, że na południu kraju zapowiadane są opady śniegu, finalne prace zaplanowano na ostatnie momenty przed zawodami.

- Reklama -

Ponieważ ma jeszcze poprószyć, ostatnie szlify zrobimy jutro i w piątek, tak, żeby wszystko było na przysłowiowy tip-top” – zapewniają organizatorzy.

Polska, jako gospodarz zawodów, miała wystawić tzw. grupę krajową, czyli 12. skoczków, jednak pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa u Jarosława Krzaka może spowodować, że wystartuje jedenastka, czyli Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Klemens Murańka, Tomasz Pilch, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł i Piotr Żyła.

Podobnie jak w styczniu konkursy w Zakopanem odbędą się bez udziału publiczności.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...