Włosi znaleźli następcę Piotra Zielińskiego

-

- Reklama -

Włoski dziennik „Corriere dello Sport” porównuje 16-letniego polskiego piłkarza Kacpra Urbańskiego do pomocnika Napoli i reprezentacji Piotra Zielińskiego.

Kacper Urbański jeszcze w grudniu ubiegłego roku występował na boiskach Ekstraklasy w Lechii Gdańsk. Był najmłodszym debiutantem w polskiej lidze w XXI wieku oraz w historii gdańskiego klubu. W dniu debiutu 21 grudnia 2019 roku w spotkaniu na własnym stadionie z Rakowem Częstochowa miał 15 lat i 105 dni.

1 lutego 16-letni Polak wyjechał do Włoch i trafił do Bolonii. Polak został wypożyczony na pół roku z obowiązkiem transferu definitywnego po zakończeniu tego okresu. Do Italii zawodnik przeniósł się z całą rodziną. Razem z 13-letnim bratem na razie Urbański trenuje z młodzieżowym zespołem Bolonii.

- Reklama -

-Jego tata dostał pozwolenie na pracę zdalną, a Kacper będzie uczęszczał do liceum w Gdańsku, ale w trybie nauczania zdalnego – donosi „Corriere dello Sport”. – Ojciec Kacpra dotrzymał słowa złożonego latem Riccardo Bigonowi (dyrektorowi sportowemu klubu) i Walterowi Sabatiniemu (dyrektorowi technicznemu), odmawiając innym drużynom włoskim, angielskim i niemieckim.

Na wypożyczenie Urbańskiego naciskał, zdaniem „Corriere dello Sport”, trener Bolonii Sinisa Mihajlović, który zauważył jakie cechy ma 16-letni chłopiec. Docenił w nim technikę, sposób prowadzenia piłki i osobowość.

-Polski pomocnik, który wystąpił w czterech meczach ekstraklasy ma papiery na to, by zrobić dużą karierę. Wielu zakłada się, że to będzie nowy Zieliński – pisze „Corriere dello Sport”. – I to nie tylko dlatego, że jego agentem jest ten sam człowiek, który zajmuje się interesami pomocnika Napoli – Bartłomiej Bolek. Łączy ich przede wszystkim talent. Gdy już będzie gotowy fizycznie, zacznie trenować z pierwszą drużyną Bolonii.

Po 22 kolejkach Bologna zajmuje 12. miejsce w tabeli Serie A.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...