Wingfoil to nowy sport żeglarski. Mistrzostwa Polski już w czerwcu

-

- Reklama -

Land Rover Kite Cup to cykl zawodów w randze Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski w kitesurfingu i wingfoilu. Na żeglarskiej mapie sezonu 2022 przygotowano trzy przystanki. Sportowcy rywalizować będą 16-18 czerwca w Rewie, 22-24 lipca w Jastarni oraz 11-14 sierpnia w Pucku.

Rozgrywane po raz 17. zawody odbędą się pod banderą Land Rover. Tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, bo organizatorzy zdecydowali się przekazać 100zł od wpisowego każdego zawodnika na ochronę Morza Bałtyckiego i działania Fundacji MARE.

Wing Foil to zupełnie nowy wymiar sportów wodnych, który zyskał sporą popularności w ciągu ostatnich kilku lat. WingFoil łączy w sobie elementy windsurfingu, kitesurfingu, surfingu i foliowania. Z wingiem możesz odkrywać zalety pływania na desce typu foil, SUPie czy nawet na zwykłej deskorolce. Ten mały żagiel zwany „skrzydłem” zrewolucjonizował rynek surfignowy, a to za sprawą magii lewitowania bezkonieczności startowania latawca kitesurfingowego.

- Reklama -

Przy pomocy lekkiej bryzy o prędkości od około 10 węzłów można wygenerować wystarczającą moc, aby wprowadzić swoją deskę foil w ruch. Na pierwszy rzut oka latawiec do wingfoila można porównać swoim wykorzystywaniem i zakresem pracy do żagla windsurfingowego, z tą różnicą, że latawiec nie jest przymocowany do masztu i deski. Do wystartowania i pierwszego ślizgu potrzebne są tylko podstawowe umiejętności pracy latawcem i minimum sprzętu ( skrzydło+deska). 

Zawody Land Rover Kite Cup zostaną rozegrane w trzech miastach: Rewie, Jastarni i Pucku w 4. konkurencjach głównych: freestyle, formula kite, arrows open oraz po raz drugi wing foil. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów, czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu oraz Polskie Stowarzyszenie Wing, powstałe w tym roku. W ubiegłym sezonie zawodnicy rywalizowali o pierwsze w polskiej historii wingfoila tytuły, a obecnie PS Wing opracował już ramę szkolenia i certyfikuje instruktorów.

Koszulki Manchesteru i Liverpoolu dwo wzięcia! Łapcie nowy GIGA Sport!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...