Wielki powrót Dariusza Szpakowskiego. Legendarny komentator w hicie Ligi Mistrzów

-

- Reklama -

Dariusz Szpakowski skomentuje mecz 5. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, w którym Manchester City zagra z PSG. Legendarny komentator wróci na antenę TVP po kilku miesiącach przerwy.

Po raz ostatni przy okazji piłkarskiego meczu legendarnego komentatora mogliśmy usłyszeć podczas rozgrywanego na EURO 2020 spotkania Czechy – Dania.

Dariusz Szpakowski pracuje w TVP prawie 40 lat. Komentował mecze w czasie dziewięciu mundiali i ośmiu finałów piłkarskich mistrzostw świata. Od komentowania był odsunięty przez ówczesnego szefa sportu TVP Janusza Basałaja od jesieni 2002 do wiosny 2004 r. 

- Reklama -

Kultowy komentator w latach 2016-2018 dostał trzy Telekamery dla komentatora sportowego, w 2020 r. – Złotą Telekamerę, a w 2013 r. – Super Wiktora za całokształt pracy dziennikarskiej. 

Według portalu wirtualnemedia.pl, w połowie sierpnia Dariusz Szpakowski, który w maju tego roku skończył 70 lat, zdecydował się przejść na emeryturę. Informacji tych nie potwierdził jednak dyrektor sportu w TVP, Marek Szkolnikowski.

Szpakowski miał skomentować finał mistrzostw Europy, ale ostatecznie mecz o trofeum skomentowali Mateusz Borek i Kazimierz Węgrzyn.

W październiku szef TVP Sport Marek Szkolnikowski zapowiadał powrót Szpakowskiego do komentowania futbolu. Ostatecznie nastąpi to 24 listopada.

- Reklama -

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...