„W tym roku Złota Piłka powinna mieć imię Cristiano Ronaldo”

-

- Reklama -

Wyniki kolejnej edycji plebiscytu Złotej Piłki poznamy już za miesiąc. Jednym z faworytów do wygrania tej przestiżowej nagrody jest Cristiano Ronaldo. Portugalczyk jest laureatem pięciu Złotych Piłek, czterech Europejskich Złotych Butów oraz pięciokrotnym zdobywcą tytułu Piłkarza Roku FIFA.

Agent Cristiano Ronaldo, Jorge Mendes, w rozmowie z „France Football” nie ma wątpliowści, że to właśnie CR7 jest faworytem do zwycięstwa w 2021 roku.

– Liczby i statystyki związane z Cristiano Ronaldo przemawiają właśnie za nim. Moim zdaniem absolutnie powinny wystarczyć, aby zdobył kolejną Złotą Piłkę – powiedział Mendes w rozmowie z „France Football”. – Absolutnie niezwykła liczba 115 goli dla portugalskiej drużyny narodowej sprawia, że jest rekordzistą, jeżeli chodzi o międzynarodowy futbol. Wszystkie te osiągnięcia, które świadczą o najwyższym możliwym poziomie, powinny zdecydować o przyznaniu trofeum. Ronaldo wciąż pokazuje, że jest najlepszym piłkarzem wszech czasów.

- Reklama -

Ronaldo rzeczywiście po transferze z Juve do Manachesteru United gra wyśmienicie, choć niezbyt często. 36-latek prezentuje znakomitą formę fizyczną i muskulaturę, ale ma też problemy ze zdrowiem i musi dłużej regenerować się po meczach.

Problemy Cristiano Ronaldo ze zdrowiem zaczęły się już siedem lat temu. Lekarze zdiagnozowali je jako tendinopatię kolana, czyli przewlekłe dolegliwości związane ze ścięgnami kolanowymi. Ich stan z biegiem czasu się pogarsza i nie ma na to żadnego lekarstwa – informuje portal sportbible.com.

Tendinopatia jest schorzeniem ścięgien, która powoduje ból, sztywność i jego obrzęk. Zazwyczaj rozwija się stopniowo w wyniku długotrwałego nadużywania. Kontuzję określa się raczej jako zwyrodnienie niż stan zapalny, co oznacza, że stan kolana Portugalczyka pogarsza się za każdym razem, gdy go używa. Im dłużej Ronaldo gra w piłkę nożną, tym słabsze jest jego kolano. Ból jest najbardziej odczuwalny podczas biegania ponieważ kolano podczas sprintów ulega niszczeniu znacznie szybciej niż normalnie.

Pomimo problemów zdrowotnych Cristiano Ronaldo od lat utrzymuje swoją formę na światowym poziomie. Portugalski piłkarz wykonuje bowiem ogromną pracę, aby móc wygrywać kolejne tytuły. Od 2014 roku skrzydłowy Juventusu wygrał aż cztery Ligi Mistrzów i dwa mistrzostwa Hiszpanii z Realem Madryt oraz dwa mistrzostwa Serie A z Juventusem. Ponadto w 2016 roku wywalczył mistrzostwo Europy z Portugalią, a w 2019 Ligę Narodów. 

- Reklama -

Sportbible.com twierdzi, że Ronaldo spędza codziennie aż sześć godzin na rehabilitacji swoich kolan. Dzięki tej tytanicznej pracy Portugalczyk nadal imponuje formą sportową, choć jego statystyki pokazują, że od sezonu 2014/15 znacznie spadła jego skuteczność po strzałach z rzutów wolnych i uderzeniach z dystansu. Natomiast wzrosła liczba goli strzelanych głową przez Portugalczyka, co może potwierdzać, że CR7 rzeczywiście cierpi na poważne problemy z kolanami i stara się je oszczędzać.

Ronaldo w lutym tego roku skończył 36 lat. Mimo tego wieku jego wartość rynkowa jest oceniana na 45 milionów euro. 

– Nie zapominajmy, że Ronaldo był najlepszym strzelcem wymagającej Serie A oraz mistrzostw Europy. Jest strzeleckim rekordzistą w Lidze Mistrzów i jedynym graczem, który wygrywał wszystko w trzech bardzo konkurencyjnych krajach – w Anglii, Hiszpanii oraz we Włoszech – dodaje Jorge Mendes. – Wszystko to zrobił w wieku 36 lat. W tym roku Złota Piłka powinna mieć imię Cristiano Ronaldo. Jeszcze nigdy nie zasłużył na to aż tak bardzo.

Wywiad z Cristiano Ronaldo w październikowym GIGA Sporcie. Do wyjęcia także jego plakat i oryginalna koszulka CR7 z Manchesteru United!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewandowski i gwiazdy nowej Barcelony! Szczegóły w najnowszym GIGA Sporcie!!!

FC Barcelona planuje już letnie transfery. Prezes Joan Laporta zdradził, że klub chce pozyskać prawego obrońcę, stopera i napastnika. Z kim będzie grał w...