Usain Bolt bardzo żałuje braku występu podczas Igrzysk w Tokio [VIDEO]

-

- Reklama -

Rekordzista świata w sprincie, Usain Bolt, w wywiadzie podzielił się swoją refleksją na temat motywacji do zostania największym sprinterem wszech czasów.

W ramach kampanii „Only See Great” PUMA odkrywa ścieżki kariery swoich ambasadorów, którzy dzielą się własnymi doświadczeniami dotyczącymi drogi do osiągania wielkości, pokonywania przeciwności oraz ufania swojemu instynktowi.

W specjalnym wywiadzie, sprinter Usain Bolt opowiada o niezwykłych występach lekkoatletycznych, począwszy od swoich pierwszych sukcesów i niepowodzeń, aż do momentu stania się żywą legendą.

- Reklama -

„Jako junior miałem ogromny talent, ale wchodząc na poziom seniorski, byłem jeszcze w pewnym sensie młody i naiwny. Czułem, że nie muszę ciężko pracować, aby konkurować na wysokim poziomie” – powiedział sportowiec.

„Mój słaby występ na Igrzyskach Olimpijskich w 2004 roku w Atenach skłonił mnie do refleksji. Powiedziałem sobie wtedy: jeśli chcesz być najlepszy i chcesz zdobyć złoty medal, musisz być bardziej oddany, musisz pracować ciężej” – dodaje Bolt.

Jamajski sprinter w czasie swojej kariery zdobył wiele tytułów i medali, przy okazji bijąc niejeden rekord świata. Podkreśla jednak, że „moja sportowa dominacja przez te wszystkie lata jest bardzo ważna dla spuścizny, którą zbudowałem. Każdy może wygrać jedną Olimpiadę, ale wygrać trzy z rzędu to niemały wyczyn. Starałem się utrzymywać motywację oraz koncentrację, aby dominować, trenować i pracować na najwyższym poziomie”.

- Reklama -

Usain Bolt szczerze przyznaje, że bardzo żałuje braku występu podczas Igrzysk Olimpijskich 2020 w Tokio: „kiedy oglądałem Olimpiadę, naprawdę za nią zatęskniłem. Zwłaszcza oglądając sprint na 100 metrów mężczyzn. Brak udziału Jamajczyka w finale sprawił, że chciałem tam być. Należy jednak wspomnieć, że po raz kolejny reprezentantki Jamajki spisały się znakomicie”.

Odnosząc się do zainicjowanej przez PUMA kampanii „Only See Great”, najszybszy człowiek świata podkreśla, że: „wielkość to po prostu bycie sobą i dominowanie na wysokim poziomie przez lata, a także robienie rzeczy, których nikt wcześniej nie zrobił”.

Czy masz już w domu noworoczny GIGA Sport???

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...