Ujawniamy kto zagra w nowej piłkarskiej Superlidze!!!

-

- Reklama -

Piłkarska Superliga to pomysł nowych rozgrywek dla najlepszych europejskich klubów. Media ujawniają coraz więcej szczegółów dotyczacych tego przełomowego projektu.

Angielski „The Times” opublikował szczegóły dokumentu, w którym przedstawiono najważniejsze założenia Superligi. W rozgrywkach ma uczestniczyć 20 drużyn, a do podziału między kluby byłyby aż cztery miliardy euro. Stanowczo przeciwne temu projektowi są federacje piłkarskie UEFA i FIFA, które wręcz zapowiedziały, że piłkarze, którzy zdecydują się na występ w Superlidze, nie będą mogli uczestniczyć w żadnych innych rozgrywkach klubowych i reprezentacyjnych.

Na razie wiadomo, że pewne miejsce w Superlidze miałoby 15 topowych klubów, które występowałyby w każdym sezonie. Pozostała piątka ma być zapraszana do Superligi na konkretny sezon.

- Reklama -

Włoskie media ujawniły już kto zagra w tych ekskluzywnych rozgrywkach. Najwięcej przedstawicieli ma mieć angielska Premier League – to tzw. „wielka szóstka”, czyli Manchester United, Manchester City, Liverpool, Arsenal, Chelsea oraz Tottenham.

Pozostałe ligi europejskie mają być reprezentowane tylko przez topowe drużyny, i tak Hiszpania i Włochy będą miały po trzech przedstawicieli (Real Madryt, FC Barcelona, Atletico Madryt, Juventus, Inter Mediolan, AC Milan), Niemcy dwa kluby (Bayern Monachium, Borussia Dortmund) oraz jeden z Francji (PSG). Pozostaje pięć wolnych miejsc.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...