Trener Vuković: „Taki piłkarz byłby dla nas nieprawdopodobnym wzmocnieniem”

-

- Reklama -

Trener Legii Aleksandr Vuković przed poniedziałkowym meczem Legia Warszawa – Śląsk Wrocław ocenił sytuację w drużynie mistrzów Polski, którzy aktualnie bronią się przed spadkiem z Ekstraklasy.


– Sytuacja wygląda podobnie, jak przed meczem ostatnim. Coraz więcej zawodników do nas wraca i trenuje z drużyną. Wczoraj pierwszy raz część jednostki przeprowadził Bartek Kapustka. Jego powrót jest jednak jeszcze daleki. Wracają także Ci, którzy od dłuższego czasu nie grali z powodów urazów – Jędrzejczyk, Ribeiro. Nie wykluczam, że jeden z nich może być brany pod uwagę na najbliższe spotkanie – powiedział Aleksandar Vuković.

Szkoleniowiec Legii ocenił poziom gry poniedziałkowego przeciwnika Legii.

- Reklama -

– Każdy mecz pisze nową historię. Śląsk w ostatnim spotkaniu wyglądał bardzo dobrze. Grał mecz derbowy z Zagłębiem na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny mogły zdobyć bramkę, ale w mojej opinii to Śląsk przeważał. W spotkaniu z Górnikiem Łęczna mecz nie do końca ułożył się po ich myśli, ale wrocławianie doprowadzili do wyrównania, a potem mieli stuprocentową sytuację, którą po prostu musieli wykorzystać. Ta linia jest bardzo cienka, dlatego nie można odbierać Śląskowi szans. Pierwszy raz będę miał okazję grać przeciwko trenerowi Magierze. Mogę powiedzieć, że bardzo szanuję i cenię tego szkoleniowca jako trenera, ale również człowieka. Dużo się od niego nauczyłem. Współpraca i nauka przebiegały idealnie. Do trenera Magiery mam wielki szacunek. Trudno to opisać słowami, ale na pewno nie będzie to miało znaczenia w kontekście rywalizacji. Ten mecz będzie miał takie samo znaczenie, jak każdy inny – powiedział Vuko.

Vukovic ocenił też ewentualny napływ piłkarzy z ligi ukraińskiej do Ekstraklasy.

– Skupiam się na piłkarzach, których mam. Jeżeli pojawi się sytuacja, w której zawodnicy z ligi ukraińskiej będą trafiać do innych lig, wtedy będzie trzeba się zastanowić i podjąć kroki w celu wzmocnienia drużyny. Ukrainiec Igor Kharatin miał kilka dni wolnego. Chcemy dać mu potrzebne wsparcie, aby ten zawodnik zajął się sprawami o wiele ważniejszymi. Na ostatnich dwóch treningach zawodnik dołączył do drużyny. Jest brany pod uwagę na kolejne spotkanie. Rywalizacja w zespole jest jednak duża. Igor musi pracować na swoją szansę i po prostu na nią czekać – powiedział trener Legii.

Aleksandr Vukovic powiedział też którzy z kontuzjowanych zawodników Legii są najbliżej powrotu do gry.

- Reklama -

– Artur Jędrzejczyk jest coraz bliżej powrotu, trenuje normalnie z drużyną. Nie wykluczam, że będzie w kadrze meczowej na spotkanie ze Śląskiem. Bartek Kapustka wraca, ale musimy być ostrożni. Bardzo się cieszę, że widzę tego piłkarza. Wczoraj wziął udział w treningu bezkontaktowym. Nie uczestniczył w grach z zespołem. Nie ukrywam, że taki piłkarz byłby dla nas nieprawdopodobnym wzmocnieniem. Takiego piłkarza na tę chwilę potrzebujemy. Bartek byłby największym wzmocnieniem drużyny. Nie będę jednak przyśpieszał tego powrotu ponad wskazania lekarzy. Wygląda jednak na to, że powrót w kwietniu nie jest niemożliwy. Możliwe, że Bartek będzie z nami dopiero pod koniec kwietnia – przyznał Vukovic.

Łapcie koszulkę Lewandowskiego! Szczegóły w najnowszym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...