TOKIO: Następny medal olimpijski dla Polski!!! Znów dziewczyny!

-

- Reklama -

Kajakarki Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal w konkurencji K2 500 m. Nowozelandki były poza konkurencją, ale Polki wywalczyły srebro.

To dobra wiadomość, bo wcześniej na tym samym torze otarliśy się o medal, a Marta Walczykiewicz zajęła czwarte miejsce w konkurencji jedynek na 200 m kajakarskich regat olimpijskich. Do brązowego medalu zabrakło centymetrów.

Triumfowała Lisa Carrington (Nowa Zelandia) przed Teresą Portelą (Hiszpania) i Emmą Aastrand Jorgensen (Dania).

W K2 o drugim miejscu także rozstrzygała fotokomórka. Polki wyprzedziły dwie załogi węgierskie. W ten sposób Karolina Naja i Anna Puławska zdobyły srebrny medal.

- Reklama -

Wygrały Nowozelandki Lisa Carrington, Caitlin Regal. Trzecie były Węgierki Danuta Kozak, Dora Bodonyi. Polki przez długi czas wyścigu naciskały Nowozelandki, ale przed metą musiały się bronić przed ostro finiszującymi Węgierkami.

Dla Nai to trzeci medal olimpijski karierze. Wcześniej dwukrotnie sięgała po brąz razem z Beatą Mikołajczyk (obecnie Rosolską) także w konkurencji dwójek na 500 m. Puławska z kolei debiutuje na igrzyskach.

Naja i Puławska razem z Heleną Wiśniewską i Justyną Iskrzycką wystąpią jeszcze w czwórce na 500 m.

Sierpniowy GIGA już w kioskach! Musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...