Tenisowa pokazówka w Polsce. Iga Świątek zagra z… mężczyzną

-

- Reklama -

Iga Świątek wróci do Polski, by podczas tenisowego turnieju WTA 250 Gdynia zagrać pokazowy mecz z mężczyzną. Ma to być ktoś w czołówki ATP.

19-latka po fenomenalnym występie podczas turnieju Rolanda Garrosa awansowała do grona najlepszych tenisistek na świecie. Obecnie Polka zajmuje 16. miejsce w rankingu WTA.

Iga Świątek wystąpi tylko raz w Polsce podczas turnieju WTA 250 w Gdyni.

- Reklama -

– To będzie jej oficjalne pożegnanie przed igrzyskami olimpijskimi – zapowiedziała menedżerka Igi Świątek, Paulina Wójtowicz. – Iga nie wystąpi jednak w samym turnieju, a specjalnym pokazowym meczu! Świątek zagra do tego przeciw mężczyźnie. Później pojedzie natomiast na igrzyska olimpijskie w Tokio.

– Szykuje nam się tenisowy hit. W Gdyni pod koniec lipca pokazówka: Iga Świątek z czołowym tenisistą z ATP. Nazwisko? Już wkrótce – napisał z kolei na twitterze Antoni Cichy z TVP Sport .

Iga Świątek wygrała dotychczas dwa turnieje rangi WTA – French Open w październiku 2020 roku oraz WTA Adelaide w lutym tego roku. Polka na kortach zarobiła już ponad trzy miliony dolarów.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...