Skandal podczas mistrzostw. Polki wystartowały z błyskawicą na bobie

-

- Reklama -

Polskie bobsleistki Sylwia Smolarek i Julia Słupecka podczas mistrzostw świata, które odbywają się w niemieckim Altenbergu, wystąpiły w bobsleju, na którym znalazł znak błyskawicy – symbol „Strajku Kobiet”.

Nielegalna błyskawica na bobie nie pomogła Polkom. Sylwia Smolarek i Julia Słupecka w konkurencji bobslejowych dwójek zajęły ostatnie w stawce, dwudzieste miejsce.

Symbol błyskawicy, nawiązujący do „Strajku Kobiet” w pierwszym przejeździe był widoczny w przedniej części boba. W kolejnych przejazdach znak został już usunięty. Wszelkiego rodzaju znaki nie związane ze sportem są bowiem zakazane.

- Reklama -

Polki zajęły 20. miejsce wśród dwudziestu załóg. Do zwyciężczyń, którymi zostały Amerykanki Kaillie Humphries i Lolo Jones, straciły ponad 8,7 sekundy.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...