Skandal podczas mistrzostw. Polki wystartowały z błyskawicą na bobie

-

- Reklama -

Polskie bobsleistki Sylwia Smolarek i Julia Słupecka podczas mistrzostw świata, które odbywają się w niemieckim Altenbergu, wystąpiły w bobsleju, na którym znalazł znak błyskawicy – symbol „Strajku Kobiet”.

Nielegalna błyskawica na bobie nie pomogła Polkom. Sylwia Smolarek i Julia Słupecka w konkurencji bobslejowych dwójek zajęły ostatnie w stawce, dwudzieste miejsce.

Symbol błyskawicy, nawiązujący do „Strajku Kobiet” w pierwszym przejeździe był widoczny w przedniej części boba. W kolejnych przejazdach znak został już usunięty. Wszelkiego rodzaju znaki nie związane ze sportem są bowiem zakazane.

- Reklama -

Polki zajęły 20. miejsce wśród dwudziestu załóg. Do zwyciężczyń, którymi zostały Amerykanki Kaillie Humphries i Lolo Jones, straciły ponad 8,7 sekundy.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Mundialowy GIGA Sport pełen mistrzowskich prezentów. Wygraj telefon i koszulkę mistrzów świata [VIDEO]

GIGAnci Mundialu TYLKO nowym w GIGA Sporcie!!! PSG i Arsenal - najlepsi w Europie Tajemniczy transfer Raphinhi Deskorolkowe triki znów podbite https://www.youtube.com/watch?v=WnbZah9GjZQ I aż 11 GIGA plakatów: Mbappe na...