Segregacja sanitarna podczas skoków narciarskich

-

- Reklama -
Polski Związek Narciarski uznał, że tylko osoby zaszczepione będą mogły obejrzeć na żywo Puchar Świata w skokach narciarskich rozgrywany w Polsce. Poszli tak daleko, że z oglądania zawodów wykluczyli nawet osoby, które miałyby negatywny wynik testu.

W tym sezonie bilety na skoki narciarskie w Polsce będą mogły kupić jedynie osoby w pełni zaszczepione.

Decyzję o zasadach sanitarnych podczas Pucharu Świata podjął Jan Winkiel, sekretarz generalny PZN. Poinformował, że „na 99 procent na Pucharze Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi”.

Według obecnie obowiązujących przepisów, na obiektach sportowych na świeżym powietrzu i w hali kibice mogą zapełnić 50 procent dostępnych miejsc. Do tego limitu nie są jednak wliczane osoby zaszczepione. Stąd na trybunach może być i 100% widzów.

- Reklama -

Winkiel tłumaczy się, że związek chce uniknąć zamieszania z biletami w przypadku zaostrzenia przepisów. Dlatego sprzedadzą je tylko zaszczepionymi, których prawdopodobnie obostrzenia nie obejmą.

Skoki narciarskie w ramach Pucharu Świata w Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku, zaś w Zakopanem w dniach 14-16 stycznia 2022 roku.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...