Sędzia Marciniak i jego turniej

-

Eksportowy polski sędzia Szymon Marciniak lubi futbol, ale futsalem nie wzgardzi. Pochodzący z Płocka arbiter FIFA od lat organizuje w tym mieście futsalowy turniej, w którym biorą udział czołowe polskie drużyny.

XI edycję dwudniowego halowego turnieju Płock Cup wygrała ekipa Esse Plock, która po pasjonujacym meczu finałowym pokonała 3:2 team Ogrodowa Skierniewice. W małym finale, czyli spotkaniu o trzecie miejsce zagrały dwa zespoły z Warszawy: In Plus był lepszy od Floriana po serii rzutów karnych.

Niemal wszystkie mecze sędziował osobiście Szymon Marciniak, który nadal ma szanse na wyjazd do Kataru na finały mistrzostw świata.

W dwudniowym turnieju zadebiutowała m.in. Reprezentacja Dziennikarzy, która była o krok od sprawienia niespodzianki w swojej grupie.

W pierwszym meczu dziennikarze (wsród których występował także Marciniak, ale Krzysztof – popularny komentator stacji Canal plus) przegarli 1:2 z Feniksem Bydgoszcz. W ostatniej akcji meczu Marciniak trafił… w spojenie słupka z poprzeczką.

W spotkaniu o wszystko Reprezentacja Dziennikarzy uległa 1:3 Fast Service Sochaczew mając do końca tego spotkania szanse na remis i tracąc trzeciego gola po wycofaniu swojego bramkarza – Gabora.

Skład: Gabor – Walkiewicz, Marciniak, Gilarski, Kocięba, Sołdan, Kowalski, Drewnowski, Cieślik, Ciechański.

Bramki: 2xDrewnowski

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Królowe futbolu 2022. Świąteczny GIGA SPORT już w jest!!!

Wybieramy króla futbolu 2022 roku! Dajemy Wam wywiady z Neymarem, Wilfredo Leonem i Dawidem Kubackim! Plakaty Viniciusa, Haalanda, Casha, Pedriego, Leona, Liverpoolu i Lewandowskiego (cz....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here