Ronaldo wykluczony z Serie A?

-

- Reklama -

Juventus Turyn to jeden z trzech klubów, który nie wycofał się z planów stworzenia Superligi. Szef włoskiej federacji, Gabriele Gravina, otwarcie zapowiada możliwość wykluczenia „Bianconerich” z Serie A.

Dziewięć z dwunastu zespołów, które zamierzały stworzyć rozgrywki piłkarskiej Superligi, pod presją kibiców i samuch piłkarzy szybko wycofało się z projektu. Nie zrobili tego jedynie: Real Madryt, FC Barcelona i Juventus.

UEFA grozi tym drużynom dwuletnim wykluczeniem z europejskich pucharów, a Juventus mogą czekać kolejne konsekwencje. Szef włoskiej federacji, Gabriele Gravina, otwarcie zapowiedział wyrzucenie turyńczyków z Serie A, jeśli ci nie porzucą planów stworzenia Superligi.

- Reklama -

– Kiedy kluby zgadzają się na grę w lidze włoskiej, akceptują zasady organizacji międzynarodowych. Jest oczywiste, że jeśli Juventus tego nie zrobi, zostanie wykluczony z rozgrywek ligowych – powiedział Gravina we włoskiej telewizji RAI. – Wszyscy muszą przestrzegać zasad. Dziewięć klubów zdecydowało się na opuszczenie rozgrywek, zostały jeszcze trzy. Mam nadzieję, że ten spór wkrótce się zakończy – dodał prezes.

Klub Cristiano Ronaldo i Wojtka Szczęsnego notuje katastrofalny sezon. Juve musi walczyć o to, aby w ogóle zakwalifikować się do kolejnej edycji Ligi Mistrzów. „Stara Dama” przegrała mistrzostwo Italii i zajmuje dopiero piąte miejsce w Serie A. W Lidze Mistrzów klub z Piemontu odpadł już w ćwierćfinale.

Włoskie media donoszą, że z Juventusem może pożegnać się najlepszy strzelec Cristiano Ronaldo. Przyszłość polskiego bramkarza w Juve również nie jest pewna. O Szczęsnego zabiegają kluby z Anglii i Niemiec.

Plakat Szczęsnego znajdziecie w GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Czy Polacy dadzą radę? Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...