Robert Lewandowski zdradził gdzie zakończy karierę

-

- Reklama -

Legendarny niemiecki pomocnik Lothar Matthaus w niedzielę skończy 60 lat. Z tej okazji tygodnik „Sport Bild” uczynił go redaktorem prowadzącym ostatnie wydanie tego magazynu. Mistrz świata z 1990 roku przeprowadził dwa wywiady: z trenerem Liverpoolu Juergenem Kloppem i Robertem Lewandowskim.

Kapitan polskiej reprezentacji w rozmowie z Lotharem Matthausem po rza pierwszy zdradził swoje plany na przyszłość. Lewandowski przyznał, że grę na najwyższym poziomie chce zakończyć w barwach Bayernu Monachium.

– Mogę sobie wyobrazić zakończenie kariery na najwyższym poziomie w Bayernie. Czuję się tutaj bardzo komfortowo, mam bardzo dobre relacje z kolegami z drużyny. Mentalność zespołu zawsze polega na patrzeniu do przodu, szukaniu czegoś więcej i pozostaniu głodnym sukcesów. Gdy coś działa dobrze, nie powinieneś tego opuszczać – powiedział w wywiadzie Lewandowski. – Czuję się lepiej niż wtedy, gdy miałem 26 czy 27 lat. Rozwinąłem moje ciało, dodatkowo teraz mam większe doświadczenie. Jestem lepszym piłkarzem niż sześć lat temu. Wierzę, że podtrzymam taki poziom przez co najmniej kilka kolejnych lat – zapewnił polski napastnik, który w tym roku skończy 33 lata.

- Reklama -

Kontrakt „Lewego” z Bayernem obowiązuje do połowy 2023 roku. W przeszłości w mediach pojawiały się informacje, że Lewandowski przed zakończeniem kariery chciałby jeszcze zagrać w amerykańskiej zawodowej lidze MLS. A co na ten temat Polak powiedział Matthausowi?

– To zależy od tego, na jakim poziomie będę w stanie grać i co pojawi się w mojej głowie. Na razie o tym nie myślałem – uciął kapitan reprezentacji Polski.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...