Robert Lewandowski przeciwny pomysłowi FIFA

-

- Reklama -

Robert Lewandowski odniósł się do nowego pomysłu FIFA – Mistrzostwa świata co dwa lata. Podczas poniedziałkowej gali Global Soccer Awards w Dubaju, polski napastnik, który odebrał dwie statuetki, powiedział, że nie jest zwolennikiem tego pomysłu.

– Nie jestem jego fanem. Mamy tak dużo meczów, tak wiele ciężkich tygodni. Chodzi nie tylko o same spotkania, bo przecież bierzemy też udział w przygotowaniach do sezonu czy do wielkich imprez. Jeśli doszłoby do tego, że mistrzostwa będą co dwa lata, okres, w którym zawodnicy będą w stanie grać na najwyższym poziomie, znacznie się skróci. To fizycznie i psychicznie niemożliwe. Jeśli chcesz być w piłce dłużej, potrzebujesz przerw – powiedział Lewandowski – dodał kapitan polskiej reprezentacji.

Nowy pomysł wzbudza wiele dyskusji na całym świecie. Proponowaną przez FIFA reformę popierają konfederacje azjatycka (AFC) i afrykańska (CAF), ale przeciwna jest Europejska Unia Piłkarska (UEFA), konfederacja południowoamerykańska (CONMEBOL), organizacje kibiców, stowarzyszenie piłkarzy zawodowych FIFPRO oraz Międzynarodowy Komitet Olimpijski. 

- Reklama -

A TY masz już noworoczny GIGA SPORT???

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto naprawdę jest numerem 1! Najnowszy GIGA SPORT już jest!!!

UWAGA! Najnowszy GIGA SPORT czeka na Was! Tym razem mamy dla Was aż trzy GIGA plakaty: Realu Madryt, FC Liverpool i Roberta Lewandowskiego!!! Do wygrania...