Rekord! Dwunastolatka na igrzyskach w Tokio

-

- Reklama -

​12-letnia Japonka  Kokona Hiraki wywalczyła w zawodach w USA olimpijską kwalifikację w skateboardingu, dyscyplinie, która zadebiutuje w igrzyskach w Tokio. Tym samym może przejść do historii jako najmłodsza olimpijka z Japonii, która wystąpi na igrzyskach – poinformowała agencja Kyodo.

Do tej pory rekord pod względem wieku, według Japońskiego Komitetu Olimpijskiego, należał do 13-letniej pływaczki Yukari Takemoto, która wzięła udział w igrzyskach w Meksyku w 1968 roku.

Do historii mogła przejść 11-letnia Hiroko Nagasaki, która zdobyła, także w pływaniu, kwalifikacje do igrzysk w Moskwie w 1980 r., ale Japonia, podobnie, jak wiele państw, zbojkotowała olimpiadę w ZSRR.

- Reklama -

Hiraki jest trzecią Japonką, która wywalczyła udział w olimpijskiej rywalizacji w jeździe na deskorolce.

  • Cieszyłam się występem jak zwykle, ale muszę przyznać, że wyjątkowo się nie denerwowałam” – powiedziała urodzona na Hokkaido 12-latka o finałowych zawodach kwalifikacyjnych do igrzysk.

Oprócz skateboardingu w Tokio zadebiutują trzy inne dyscypliny: wspinaczka sportowa, karate i surfing.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...