Prezes PZPN ujawnia, gdzie Polska zagra baraż o mundial

-

- Reklama -

W marcu 2022 roku reprezentacja Polski będzie walczyć w barażach o awans do finałów mistrzostw świata w Katarze. Prezes PZPN, Cezary Kulesza podczas wywiadu na kanale „Prawda Futbolu” ujawnił, gdzie odbedzie się rozstrzygający mecz.

Pierwszy baraż Polacy rozegrają w Rosji. Biało-czerwoni muszą pokonać „Sborną”, aby liczyć się w walce o mundial i przed własną publicznością w finale baraży zagrać ze zwycięzcą meczu Czechy – Szwecja.

– Nie wyobrażam sobie, żebyśmy przyjechali z Rosji z innym wynikiem niż zwycięstwo. W przypadku porażki ten wynik będzie dowodem na to, że nie zasłużyliśmy na mistrzostwa świata – zapowiedział Cezary Kulesza podczas wywiadu na kanale „Prawda Futbolu”. – Zgłosimy UEFA Stadion Narodowy jako miejsce rozegrania finału baraży, ale mamy w odwodzie także stadiony rezerwowe, bo nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja pandemiczna, a na Narodowym jest obecnie szpital tymczasowy.

- Reklama -

Prezes PZPN ujwanił też plany Polaków w przypadku porażki z Rosją i odpadnięcia z rywalizacji o wyjazd do Kataru:

– W przypadku porażki z Rosją zagramy wówczas ze Szwecją lub Czechami. Już się na to umówiliśmy. To samo w przypadku Rosji, więc jeśli to my awansujemy do finału, to Rosjanie zagrają mecz towarzyski z przegranym zespołem z drugiego barażu – wyjaśnił prezes PZPN.

Sportowy kalendarz na rok 2022 tylko w najnowszym GIGA Sporcie. Musisz go mieć!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...