Prezes PZPN rozważa oskarżenie Kyle’a Walkera

-

- Reklama -

Prezes PZPN Cezary Kulesza zapowiedział reakcję związku na oskarżenia pod adresem Kamila Glika. PZPN rozważa podjęcie kroków prawnych wobec Kyle’a Walkera.

Anglicy po meczu na stadionie Narodowym w Warszawie zarzucili Kamilowi Glikowi, że wykonał obraźliwy gest pod adresem Kyle’a Walkera, z którym wdał się w boiskową sprzeczkę.

FIFA bada sprawę ponieważ federacja angielska formalnie zgłosiła sprawę międzynarodowym władzom piłkarskim.

- Reklama -

Nad krokami prawnymi wobec Anglika zastanawia się także prezes PZPN, Cezary Kulesza.

– Czekam na decyzję, bo moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika – stwierdził Kulesza w rozmowie z dziennikarzem z Łukaszem Cioną. – To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim. Każdy o tym mówi – argumentuje prezes PZPN.

Kulesza nie obawia się kary dla Kamila Glika.

– Ja wierzę w to, że Kamil tego nie zrobił, bo jest zawodnikiem, który nie ma 18 lat. W zespołach, w których grał wcześniej, też byli tacy piłkarze, którzy dzisiaj go oskarżają. Nie było żadnych konfliktów – powiedział Kulesza.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Łowcy goli, czyli TOP 5 napadziorów. Najnowszy GIGA Sport już w sprzedaży! W każdym numerze karty gwiazd EKSTRAKLASY gratis!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, Salah, Felix, czy ktoś inny? Przedstawiamy najlepszych napadziorów Europy!!! GIGA plakaty: Haalanda, Salaha, Śliwki, Zmarzlika i polskich skoczków (terminarz). A do tego...