Premier Johnson: „Anglia jest gotowa do organizacji EURO”

-

- Reklama -

Anglia jest gotowa, by zorganizować wszystkie mecze mistrzostw Europy – zadeklarował premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson.

I choć oficjele UEFA i PZPN wciąż utrzymują, że EURO zostanie przeprowadzone zgodnie z pierwotnym pomysłem, czyli na dwunastu stadionach w całej Europie, to coraz mniej na to wskazuje. Kolejna fala koronawirusa nie pozostawia złudzeń, że jeśli turniej wogóle sie odbędzie w czerwcu 2021, to tylko w ścisłym reżimie sanitarnym. Jednym z najczęściej powtarzanych wariantów jest przeniesienie całych mistrzostw do Anglii, a ściślej do Londynu.

– Będziemy organizować półfinały i finał EURO. Jeśli UEFA chce, żeby odbyły się u nas także inne mecze, to jesteśmy na to gotowi – przyznał Johnson.

- Reklama -

Za przeniesieniem turnieju do Anglii przemawia sukces tego kraju w szczepieniu obywateli przeciwko wirusowi COVID-19 – szczepionki miało już przyjąć 20 mln ludzi. Dzięki tej akcji kibice mają wrócić na stadiony już w maju.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...