Prawie milion złotych do podziału. Tyle dostaną mistrzowie świata w siatkówce!

-

- Reklama -


Podczas mistrzostw świata polscy siatkarze uchodzą za faworytów do tytułu. W poprzednich latach premie od sponsorów kadry za tytuł wynosiły od 2,5 miliona do 8 milionów złotych. Można spodziewać się, że tym razem premia, w przypadku obrony tytułu, nie będzie mniejsza. 

– Nie będziemy rozmawiać o tym przed i w trakcie mistrzostw. Najpierw zdobądźmy tytuł, a potem pomówimy o premii – poinformował prezes PZPS Sebastian Świderski.

Poza premią ze związku polscy siatkarze, w przypadku obrony tytułu mistrzów świata, dostaną także nagrody od ministerstwa (za złoto w 2018 roku było to maksymalnie 27,6 tys. zł dla zawodnika i 13,8 tys. zł dla trenera) i organizatora imprezy, czyli FIVB.

- Reklama -

– Za zwycięstwo w mistrzostwach świata dostaje się premię od FIBA 200 tys. dolarów (ok. 950,5 tys. zł), a za wygranie Ligi Narodów milion dolarów (ok. 4,75 mln zł) – stwierdził Świderski.

Aby wygrać tytuł mistrzowski Polacy muszą wygrać jeszcze sześć meczów. Dziś Biało-czerwoni grają z Meksykiem.

GIGA Sport czeka na polskich kibiców!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...