Polska w barażach do Kataru 2022. Jak to będzie wygladało

-

- Reklama -

Kto zagra w barażach eliminacji do mistrzostw świata w Katarze 2022? Coraz bardziej jest prawdopodobne, że w meczach będących ostateczną walką o katarski mundial zobaczymy reprezentacje Polski.

Bezpośredni awans na mistrzostwa świata w Katarze uzyskają tylko zespoły, które wygrają rywalizację w swoich grupach. W naszej grupie niemal pewne pierwsze miejsce ma Anglia. O drugą pozycję premiowaną gra w barażach Polska walczyć będzie w paździeniku i listopadzie z Albanią w Tiranie (12 paździenika) i Węgrami w Warszawie (15 listopada).

W eliminacjach MŚ 2022 walczy 55 europejskich drużyn. Poza zwycięzcami grup el. MŚ 2022 przepisy przewidują dodatkowe trzy miejsca. O nie bić się będą zespoły, które zajęły drugie lokaty w kwalifikacjach. Do tego grona dołączą dwie najlepsze drużyny Ligi Narodów UEFA, które nie wygrały swoich grup i nie zajęły w nich drugiego miejsca. To oznacza, że w barażach el. MŚ 2022 powalczy łącznie 12 reprezentacji.

- Reklama -

Baraże będą rozgrywane systemem pucharowym. Sześć najlepszych drużyn z grona 12 z najlepszymi wynikami w eliminacjach będzie rozstawionych, a do nich zostanie dolosowana reszta. Powstaną trzy ścieżki, w których znajdą się po cztery reprezentacje, które będą walczyć o awans do finału.

Mecze barażowe nie będą rozgrywane systemem mecz-rewanż. O dostaniu się do finału decydować będzie tylko jedno spotkanie. Identycznie będzie w przypadku decydującego meczu. Gospodarza każdego pojedynku wyłoni losowanie.

Baraże el. MŚ 2022 zaplanowano pod koniec marca 2022 roku. Pierwsze mecze mają odbyć się w dniach 24-25 marca, a kolejne w dniach 28-29 marca.

Plakat Roberta Lewandowskiego w GIGA Sporcie!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...