Polska – Rosja. Kto zagra?

-

- Reklama -

Reprezentacja Polski spotkaniem z Rosją we Wrocławiu zakończy pierwszy etap przygotowań do Euro 2021. Selekcjoner Paulo Sousa w Opalenicy ma do dyspozycji 26 piłkarzy, jednak niektórzy z różnych względów trenują mniej lub otrzymują wolne.

Zabraknie leczących urazy Macieja Rybusa, Pawła Dawidowicza i Arkadiusza Milika oraz Piotra Zielińskiego, który dostał zgodę na wyjazd z powodu narodzin syna Maksymiliana.

Na kogo postawi Paulo Sousa? Część tajemnicy zdradził na poniedziałkowej konferencji prasowej. – W bramce zagra Łukasz Fabiański. Umowa z Robertem Lewandowskim jest taka, że to spotkanie rozpocznie na ławce rezerwowych – mówił opiekun biało-czerwonych.

- Reklama -

Selekcjoner najpewniej będzie chciał się przyjrzeć linii obrony pozbawionej dwóch liderów – Kamila Glika i Jana Bednarka. Szansę występu od pierwszej minuty mają otrzymać Michał Helik, najlepszy piłkarz Barnsley w minionym sezonie, ale też zawodnik, który zawiódł podczas marcowego zgrupowania, odkrycie rozgrywek w ekstraklasie Kamil Piątkowski oraz nieobecny podczas meczów eliminacji MŚ 2022 Tomasz Kędziora. Ten ostatni ma uzupełnić linię trzech stoperów, choć równie dobrze może grać na wahadle.

– Pracujemy nad nim, by był alternatywą w kadrze dla Macieja Rybusa, ale on był przyzwyczajony do gry na innej intensywności niż będzie się oczekiwało na Euro – to słowa Sousy skierowane pod adresem Tymoteusza Puchacza, jedynego w tej chwili obecnego w drużynie lewego obrońcy. I właśnie piłkarz Lecha ma zagrać przeciwko Rosji na lewym wahadle. Po przeciwnej stronie będzie biegał powracający do kadry Przemysław Frankowski.

W środku pola zobaczymy lidera tej formacji Grzegorza Krychowiaka, któremu partnerować będzie Mateusz Klich. Pomocnik Leeds United przyjechał na poprzednie zgrupowanie, ale nie zagrał ani minuty ze względu na pozytywny wynik testu na koronawirusa. Teraz jest zdrowy, a pod nieobecność Piotra Zielińskiego to on ma kreować okazje strzeleckie trzem napastnikom – Dawidowi Kownackiemu, Jakubowi Świerczokowi i Karolowi Świderskiemu. 

Nowy GIGA Sport już jest!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...