Polska nie zagra w EURO w Bilbao i Dublinie?

-

- Reklama -

Zdaniem amerykańskiej agencji Associated Press trzy miasta mogą stracić status miast-gospodarzy najbliższych mistrzostw Europy. Z grona organizatorów EURO mają wypaść Bilbao, Dublin i Glasgow.

To bardzo istotna wiadomość dla reprezentacji Polski. Biało-czerwoni mieli swoje mecze rozgrywać w Bilbao i Dublinie. W dodatku kadra podczas turnieju miała przebywać na zgrupowaniu w ośrodku w Irlandii.

– UEFA jest skłonna odebrać mecze miastom, które nie mogą zagwarantować dużej liczby kibiców mimo spodziewanego przed czerwcem rozluźnienia obostrzeń związanych z pandemią – twierdzi AP.

- Reklama -

Wykreślenie Bilbao, Dublina i Glasgow z listy gospodarzy EURO ma związek z brakiem gwarancji, że na stadiony w tych miastach będą mogli wejść kibice. UEFA wciąż liczy na to, że trybuny podczas mistrzostw będą mogły zapełnić się przynajmniej w połowie.

Wśród kandydatów do zastąpienia wymienionych miast podaje się Londyn, Liverpool i Manchester. Wcześniej pojawiły się informacje, że turniej mógłby w całości zostać rozegrany na terenie Anglii.

EURO ma się rozpocząć 11 czerwca w Rzymie, a finał zaplanowany jest na 11 lipca w Londynie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...