Policja skonfiskowała kilkanaście sportowych „supersamochodów”

-

- Reklama -

Policja w Hyderabadzie, stolicy indyjskiego stanu Telangana skonfiskowała jedenaście luksusowych samochodów sportowych m.in. Ferrari, Lamborghini, Maserati, Rolls Royce i BMW.

Do masowego zatrzymania doszło w pobliżu międzynarodowego lotniska w Hyderabadzie, w stanie Telangana. Według lokalnych gazet do zajęcia doszło, ponieważ „supersamochody” zostały sprowadzone do stanu po obejściu przepisów podatkowych i zarejestrowaniu ich w innych regionach.

„Wszystko to miało miejsce podczas wiecu zorganizowanego kilka dni temu z okazji rocznicy odzyskania przez Indie Niepodległości” – podał portal Tuttosport.com.

- Reklama -

„Times od India” podał z kolei, że lokalna policja przechwyciła w sumie 15 samochodów. Tylko cztery miały „czyste papiery”. Pozostałe zostały skonfiskowane.

Warte fortunę maszyny należały do dzieci prominentnych indyjskich polityków i biznesmenów. Zatrzymani mają od 25 do 35 lat. Grupa od dłuższego czasu znajdowała się pod obserwacją policji i wydziału transportu drogowego.

Na niektórych zatrzymanych zostały nałożone także kary za naruszenie przepisów ruchu drogowego.

Kierowcy z Telangan uchylają się od płacenia podatków, bo te są horrendalnie wysokie. Wysokość daniny to 13 proc. wartości pojazdu. Władze od dłuższego czasu zapowiadały, że wezmą się za właścicieli, którzy zarejestrowali swoje samochody w innym stanie lub wcale.

- Reklama -

Skonfiskowane auta właściciele mogą odbierać po uiszczeniu opłaty i podpisaniu specjalnego oświadczenia.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...