Polak zamordowany po derbach Celtic – Rangers

-

- Reklama -

35-letni Polak został zamordowany po derbowym meczu w Glasgow Celtic – Rangers FC. Zdaniem angielskim mediów polski kibic padł ofiarą porachunków kibicowskich. 

Angielski dziennik „The Sun” poinformował, że sytuacja miała miejsce po rozgrywanych w ostatni weekend derbach Glasgow, zakończonych remisem 1:1.

35-letni Kamil Ch. był kibicem Celticu Glasgow. Polak mieszkający w Szkocji do znajdującej się w jego pobliżu grupy osób miał powiedzieć: „Jestem kibicem Celtiku” i zaczął uciekać. W pogoń za nim rzuciło się trzech mężczyzn i jedna kobieta – kibice lokalnego rywala Rangers. Gonili go przez blisko pół kilometra, a następnie zaatakowali maczetami. „The Sun” informuje, że Polak miał poderżnięte gardło. Wszystko wydarzyło się w Easterhouse, na przedmieściach Glasgow.

- Reklama -

Szkocja policja prowadzi teraz postępowanie w sprawie zabójstwa 35-letniego Polaka.

Derby Glasgow od ponad stu lat wzbudzają wielkie emocje sportowe, ale nie tylko. Kibiców obu klubów nie różnią tylko barwy klubowe, ale także odmienne wyznanie. Celtic to klub katolicki, a Rangers – protestancki. Na tym tle często dochodzi do zamieszek i burd.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...

1 KOMENTARZ