Polacy mistrzem EUROPY?

-

- Reklama -

Analitycy portalu CIES Football Observatory stworzyli specjalny ranking przed Euro 2020. Kto ich zdaniem jest największym pretendentem do sięgnięcia o tytuł? Jakie szanse ma Polska?


Za kilka dni rozpoczyna się przełożone o rok Euro 2020. Piłkarscy kibice jak i same ekipy biorące udział w turnieju już przebierają nogami. Tymczasem eksperci silą się na przewidzenie przebiegu mistrzostw. Tym razem portal CIES Football Observatory wziął się za typowanie.

Jakim kluczem się posłużyli eksperci? „Większe szanse na zdobycie trofeów mają drużyny z zawodnikami aktywnymi w najbardziej konkurencyjnych klubach” – czytamy na stronie serwisu.

- Reklama -

Z ich wyliczeń wynika, że faworytami są Francuzi, za nimi Hiszpanie i Niemcy, zaraz za podium są Anglicy, Portugalczycy, Włosi i Holendrzy.

Polacy uplasowali się na 17. miejscu zestawienia. Grupowi rywale biało-czerwonych Szwedzi i Słowacy znaleźli się jeszcze dalej.

„Portal ten przygotował również zestawienie średniej liczby minut rozegranych w lidze. Najwyższą mają reprezentanci Anglii (2496 minut na zawodnika), a najmniejszą Ukraińcy (1390 minut). Polska zajmuje dziewiąte miejsce (2148 minut)” – wspominają „Sportowe Fakty WP”.

Dziennikarze obliczyli też średnią wieku poszczególnych reprezentacji. Najmłodszą ekipę mają Turcy (24,9 lat), Polska – 27,1, a najstarsi są Szwedzi – 29,2 lata.

- Reklama -

Z kolei analitycy Goldman Sachs przekazali, że według nich najbliżej sięgnięcia po mistrzostwo Europy sięgną Belgowie, a reprezentacja Polski udział w turnieju zakończy na 1/8 finału.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto jest najlpszym snajperem świata? Nowy GIGA SPORT już jest!

Najnowszy GIGA Sport pełen ekstrasów: Ranking snajperów Starcie gigantów w finale Ligi Mistrzów. Kto wygra?Wywiad z Rodrygo. Real, czy Barca?Królowa kortów, czyli Iga GIGA plakaty Roberta...