Piotr Żyła w mistrzowskiej formie: „Tu łupnie, tam łupnie. Lepiej nie będzie”

-

- Reklama -

Piotr Żyła, 34-letni skoczek  znany z niekonwencjonalnych wypowiedzi i bezstresowego podejścia do życia sportowiec, nie patrzy na swój wiek, tylko skupia się, by jak najlepiej przygotować się do startu sezonu Pucharu Świata 2021/2022. 

– Po trzydziestce to już tak jest. Tu łupnie, tam łupnie, ale nie należy się tym przejmować, tylko dalej robić swoje, bo lepiej nie będzie – powiedział podczas wywiadu dla Eurosportu, skoczek który w czwartek został letnim mistrzem Polski. – Trochę mnie gdzieś kręciło w powietrzu, ale noga dobrze pchała.

Żyła w dobrej formie potrafi wygrywać z najlepszymi. Potwierdził to m.in. w ubiegłym sezonie, w którym został mistrzem świata na normalnej skoczni w Oberstdorfie.

- Reklama -

20 listopada polscy skoczkowie rozpoczną rywalizację w Pucharze Świata. Pierwsze zawody odbędą się w Niżnym Tagile. 

– Jeśli chodzi o przygotowanie – bo nie mówię o niektórych startach – to widziałem, że będzie dobrze. Mamy jeszcze jedno zgrupowanie tutaj w Zakopanem, a potem jedziemy do Azji – zapowiedział Piotr Żyła.

 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewandowski i gwiazdy nowej Barcelony! Szczegóły w najnowszym GIGA Sporcie!!!

FC Barcelona planuje już letnie transfery. Prezes Joan Laporta zdradził, że klub chce pozyskać prawego obrońcę, stopera i napastnika. Z kim będzie grał w...