Pensja maksymalna w Bayernie. Nikt nie zarobi więcej niż Lewandowski

-

- Reklama -

Bayern Monachium zdecydował, że nikt w klubie nie będzie zarabiał więcej niż 20 mln euro rocznie brutto, czyli tyle ile zarabia największa gwiazda drużyny – Robert Lewandowski.

Zdaniem hiszpańskiego dziennika „Marca”, mistrzowie Niemiec stworzyli specjalną siatkę płac i na jej podstawie przyporządkowali piłkarzy do czterech grup, według ich pozycji w drużynie.

Piłkarze z najwyższej grupy zarabiają od 15 do 20 mln euro rocznie brutto. Maksymalną kwotę otrzymuje Lewandowski, ale w tym przedziale mieszczą się także pensje innych gwiazd: Manuela Neuera, Thomasa Muellera i Leroya Sane.

- Reklama -

W drugiej grupie, zarabiającej w granicach 10-15 mln euro są natomiast Joshua Kimmich, Serge Gnabry i Kingsley Coman.

Trzecia grupa zawodników może liczyć na zarobki od 5 do 10 mln euro. Należą do niej reprezentamcji Niemiec: Niklas Suele i Leon Goretzka. Reszta piłkarzy bawarskiego klubu zarabia nie więcej niż 5 mln euro rocznie brutto.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Frustracja „Lewego” – najpierw gorycz po meczu kadry, teraz upór LaLiga

Po meczu Polski z Francją Robert Lewandowski był wyraźnie rozgoryczony. Jego pomeczowa wypowiedź została zinterpretowana jako wyraz dezaprobaty dla taktyki Czesława Michniewicza, porównywano to...