Pekin 2022: Jaki ojciec, taki syn [VIDEO]

-

- Reklama -

Austriak Johannes Strolz dzięki świetnemu wynikowi z slalomie sięgnął w czwartek po tytuł mistrza olimpijskiego w kombinacji alpejskiej. W 1988 roku w tej samej konkurencji na igrzyskach w Calgary triumfował jego ojciec Hubert.

Therese Johaug zdobyła drugi złoty medal podczas igrzysk w Pekinie. Norweżka wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną, wyprzedzając Kerttu Niskanen o zaledwie 0,4 s! To najmniejsza przewaga dająca złoty medal na tym dystansie w historii igrzysk.

Drugiego dnia treningów na skoczni normalnej odbyły się trzy serie – w pierwszej najlepszy był Stefan Kraft, w drugiej i trzeciej Marius Lindvik. W czwartkowych treningach nie brali udziału m.in. Ryoyu Kobayashi i Manuel Fettner. Dawid Kubacki i Kamil Stoch raz wskoczyli do pierwszej dziesiątki. Po treningach trener Michal Doleżal ogłosił, że w piątkowych kwalifikacjach wystąpią Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Paweł Wąsek.

- Reklama -

Irene Schouten zdobyła drugi złoty medal olimpijski w Pekinie. Tym razem holenderska panczenistka triumfowała na 5000 m, bijąc przy okazji rekord olimpijski. Magdalena Czyszczoń zajęła 12. miejsce.

Polska mieszana sztafeta saneczkarska zajęła ósme miejsce w igrzyskach. Polacy jechali w składzie: Mateusz Sochowicz i Klaudia Domaradzka w jedynkach oraz dwójka Wojciech Chmielewski – Jakub Kowalewski. Złoto zdobyli Niemcy.

OKIEM EKSPERTA EUROSPORTU

TOMASZ SIKORA, BIATHLON
Bardzo ciężko jest wskazać faworytki sprintu, bo poziom jest niezwykle wyrównany. Jest Denise Herrmann, z której powrotu do topowej dyspozycji naprawdę się cieszę. Jest Marte Olbu Roiseland – chyba najmocniejsza kandydatka do złota. Są Francuzki, Szwedki, Białorusinki. Zapowiada się nam znakomity bieg. Jak do tej porty wszystkie konkurencje na igrzyskach były emocjonujące. Zaryzykowałbym nawet tezę, że to najlepsze biegi w sezonie, co jest świetną informacją.

- Reklama -

Jeśli chodzi o Polki, to bardzo ciężko będzie im włączyć się do walki o medale. Ja liczę przede wszystkim na dobry start, który zapewni awans do biegu masowego. W sprincie największe szanse na dobry wynik ma Kamila Żuk, ale indywidualnie największe nadzieje wiążę na tych igrzyskach z Moniką Hojnisz-Staręgą i biegiem ze startu wspólnego.

FILIP FOLCZAK PROSTO Z PEKINU

W najnowszym odcinku Raportu z Pekinu Filip Folczak pokazuje, jak wygląda olimpijska stołówka rodem z filmów science-fiction. Posiłki przygotowane są przez zaprogramowane maszyny, w których ofercie znajdują się różnorodne dania z ryżem, fast foody, a nawet drinki. Jedzenie jest opuszczane z sufitu przez specjalnie zaprojektowane roboty prosto do stolików zamawiających.

https://www.youtube.com/watch?v=qV8fV1dtrjc

Ta zautomatyzowana restauracja cieszy się ogromną popularnością, a dania wyprzedają się po dwóch godzinach. Jedną z dodatkowych atrakcji jest możliwość obserwowania przez szyby w kuchni, jak przebiega proces przygotowywania posiłków.

CO PRZED NAMI:


4:00, narciarstwo alpejskie, supergigant kobiet, Eurosport 1 i Player
8:00, biegi narciarskie, bieg na 15 km techniką klasyczną mężczyzn, Eurosport 1 i Player
10:00, biathlon, sprint kobiet, Eurosport 1 i Player
10:45, skoki narciarskie, seria próbna, Player. Od 11:15 także Eurosport 1
12:00, skoki narciarskie, kwalifikacje mężczyzn na skoczni dużej, Eurosport 1 i Player
12:00, short track w tym biegi na 1000 m kobiet, Eurosport 2 i Player

Wszystko o Igrzyskach znajdziecie w GIGA Sporcie! Szanse Polaków, opinie ekspertów, plakaty skoczków!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Operacja Katar. Wszystko o mistrzostwach świata w najnowszym GIGA Sporcie!

Mundialowy GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielki poster polskiej reprezentacji i GIGA terminarz turnieju, piłki adidas prosto z Kataru i najnowsza FIFA 23!!! Ranking gwiazd mundialu...