Pedri najlepszym młodym piłkarzem w Europie

-

- Reklama -

Redakcja włoskiego dziennika „Tuttosport” ogłosiła wyniki plebiscytu „Golden Boy”. Najlepszym piłkarzem poniżej 21. roku życia w Europie został Hiszpan Pedri.

18-letni skrzydłowy Barcelony to objawienie ostatnich miesięcy. Mimo młodego wieku niemal z miejsca stał się podporą linii pomocy nie tylko w „Dumie Katalonii”, ale też w reprezentacji Hiszpanii. Zawodnik z bardzo dobrej strony pokazał się podczas mistrzostw Europy i igrzysk olimpijskich.

– Jestem dumny z tej nagrody. Dziękuję wszystkim, którzy wspierali mnie w tym niesamowitym 2021 roku. Oczywiście dziękuję Barcelonie i reprezentacji Hiszpanii, mojej rodzinie i znajomym – skomentował Pedri.

- Reklama -

W głosowaniu wzięło udział czterdziestu dziennikarzy z całej Europy. Pedri zdobył 318 punktów. Drugi był Anglik Jude Bellingham (Borussia Dortund, a trzeci .

Plebiscyt Golden Boy organizowany jest od 2003 roku. W zeszłym roku nagroda trafiła do Norwega Erlinga Haalanda. Wczesniej wygrywali: Joao Felix (2019), Matthijs de Ligt (2018) i Kylian Mbappe (2017).

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...