Olimpijczyk przemycał narkotyki w świecach

-

- Reklama -

Były australijski pływak Scott Miller został zatrzymany przez policję pod zarzutem prowadzenia organizacji przestępczej. W wyniku policyjnego nalotu w jego domu znaleziono znaczne ilości narkotyków.

45-letni Australijczyk podczas igrzysk olimpijskich w Atlancie w 1996 roku zdobył srebrny medal na 100 metrów stylem motylkowym oraz brązowy w sztafecie 4×100 m stylem zmiennym.

Jak ustalili śledczy, Miller wraz ze swoim wspólnikiem, który również został zatrzymany, ukrywali narkotyki w świecach. Osiem z nich (każda zawierała po pół kg metamfetaminy) przechwycono w pojeździe jadącym do Albury. Wartość zakazanych środków, które miały trafić na rynek, szacuje się na około 1,5 mln dolarów. Podczas policyjnego nalotu na jego dom zabezpieczono także około kilograma heroiny, ponad 75 tys. dolarów w gotówce i inne zakazane substancje.

- Reklama -

– Oni nie działali na małą skalę. Byli świetnie zorganizowani i finansowani. Chcieli sprowadzić śmierć i niedolę na cały stan, a zwłaszcza Albury – powiedział jeden ze śledczych.

Miller i jego wspólnik pozostaną w areszcie do następnej rozprawy sądowej, która ma się odbyć 13 kwietnia.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...