Oddała koleżance swoje miejsce na Igrzyska. Piękna historia w amerykańskiej kadrze [VIDEO]

-

- Reklama -

Piękna historia olimpijska w łyżwiarskiej kadrze USA. Amerykańska panczenistka Brittany Bowe oddała swoją kwalifikację na igrzyska w Pekinie w biegu na 500 metrów koleżance z kadry – Erin Jackson.

W Milwaukee w stanie Wisconsin Amerykanki walczyły o kwalifikację olimpijską na Igrzyska w Pekinie. 29-letnia Erin Jackson w trakcie swojego biegu eliminacyjnego poślizgnęła się i ostatecznie zajęła trzecią pozycję.

Wygrała Brittany Bowe, czterokrotna mistrzyni świata na dystansach 1000 i 1500 m, zwyciężczyni Pucharu Świata z 2016 roku oraz brązowa medalistka z igrzysk w Pjongczangu w sztafecie.

- Reklama -

Amerykanki na tym dystansie otrzymać miały tylko dwa pewne miejsca olimpijskie, co oznaczało, że Jackson nie pojedzie na Igrzyska w Pekinie. 

33-letnia Bowe, która zapewniła sobie także kwalifikację na 1000 i 1500 metrów zdecydowała się zrezygnować z awansu na rzecz młodszej koleżanki z reprezentacji.

– Nie mam wątpliwości, że Jackson zrobiłaby dla mnie dokładnie to samo – tłumaczyła Amerykanka w wywiadzie dla NBC Sports. 

- Reklama -

 – To, co dla mnie zrobiła, to coś niebywałego. Odczuwam po prostu niezwykłą wdzięczność. Jest mi wręcz trochę głupio. Brittany to niesamowita osoba – zadeklarowała.

Erin Jackson jest pierwszą czarnoskórą kobietą w historii, która wygrała zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim. W listopadzie w Tomaszowie Mazowieckim na inaugurację obecnego sezonu. Podczas Igrzysk Olimpiskich, które już 4 lutego rozpoczna się w Pekinie Amerykanka będzie jedną z faworytek do medalu.

Masz już noworoczny GIGA Sport??? 

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...