Od szczura hangarowego do mistrza świata

-

- Reklama -

Łukasz Czepiela jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich pilotów. Jako młody chłopak marzył o lataniu i choć w rodzinnym Rzeszowie nie dawano mu żadnych szans, wyemigrował do Anglii, by móc zrealizować swoją pasję. Krótkometrażowy film z serii „Until 18”, którego ostatnim bohaterem jest właśnie Łukasz, to nauka determinacji. Czy udało się opowiedzieć taką historię w osiem minut? Warto sprawdzić. Film dostępny jest pod adresem www.redbull.pl/historia-lukasza-czepieli.

– Gdy byłem bardzo młody, marzyłem o lataniu. Pomimo wielu przeciwności losu, potrafiłem to wszystko osiągnąć, choć to bardzo drogie zajęcie. Rodzice pomagali mi tyle, ile mogli, ale był czas, kiedy oboje byli bezrobotni i było naprawdę bardzo ciężko. Pracowałem po czternaście godzin dziennie, przez siedem dni w tygodniu plus wolontariat w zespole akrobacyjnym. Uważam, że jak się chce, to można – opowiada Łukasz Czepiela.

Dla Łukasza nie ma lepszego uczucia niż latanie akrobacyjne.  Praca szczura hangarowego w rzeszowskim aeroklubie była początkiem wyboistej drogi, która doprowadziła go do tego, że dziś lata trzema samolotami.  – Te maszyny to akrobacyjny Edge 540, czyli Formula 1 wśród samolotów, Carbon Cube – powietrzny jeep, którym wylądowałem na sopockim molo w 2019 roku i Airbus A320 – taki powietrzny autobus, którym latam jako kapitan w liniach lotniczych Wizz Air – opowiada z pasją Łukasz.

- Reklama -

W świecie sportu Łukasz Czepiela zasłynął zdobyciem tytułu mistrza świata kategorii Challenger w najszybszej serii wyścigowej w sportach motorowych, czyli Red Bull Air Race.

„Until 18” to seria krótkometrażowych filmów dokumentalnych. Bohaterami są osoby, których dziecięce marzenia stały się profesją w dorosłym życiu. Historie opowiedziane są w oryginalnej formule i oprawie wizualnej. Wszystkie odcinki dostępne są na bezpłatnej platformie Red Bull TV.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...