O włos od medalu. Co obejrzeć podczas ostatniego weekendu Igrzysk?

-

- Reklama -

Piotr Michalski po raz drugi w trakcie igrzysk w Pekinie był o włos od medalu. Po tym jak na 500 m zabrakło mu 0,03 s do brązu, dziś w biegu na 1000 m od podium dzieliło go 0,08 s. Na 13. miejscu rywalizację zakończył Damian Żurek. Mistrzem olimpijskim został Thomas Krol z Holandii.

Monika Hojnisz-Staręga zaliczyła aż osiem pudeł i zajęła 27. miejsce w biegu ze startu wspólnego. Mistrzynią olimpijską została Justine Braisaz-Bouchet z Francji. Podium uzupełniły Norweżki – Tiril Eckhoff i Marte Olsbu Roeiseland.

Johannes Thingnes Boe z Norwegii wywalczył czwarty złoty medal podczas zimowych igrzysk olimpijskich w Pekinie! W piątek został mistrzem w biegu ze startu wspólnego na 15 km. Drugie miejsce zajął Szwed Martin Ponsilouma, a brązowy kolejny Norweg Vetle Sjaastad Christiansen.

- Reklama -

Sui Wenjing i Han Cong prowadzą po programie krótkim par sportowych. Chińska para wyprzedza reprezentantów Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Jewgieniję Tarasową i Władimira Morozwa oraz Anastasiję Miszynę i Aleksandra Gallamowa.

KATARZYNA WOŹNIAK, ŁYŻWIARSTWO SZYBKIE


Piotrowi Michalskiemu zabrakło troszkę szczęścia. 0,03 s w biegu na 500 m i 0,08 s w biegu na 1000 m to mało, ale w łyżwiarstwie szybkim to normalne różnice. Mimo wszystko muszę podkreślić, że to historyczne starty i wyniki. Piotr pokazał klasę i jestem przekonana, że gdyby przed igrzyskami ktoś powiedział, że osiągnie takie rezultaty, to brałby je w ciemno. Trochę szkoda, bo medale były bardzo blisko. Mam nadzieję, że na kolejnych igrzyskach będzie jeszcze lepiej. Zdaję sobie sprawę, że to aż cztery lata, ale zdobycie medalu olimpijskiego jest wielkim przeżyciem i warto o to walczyć.

W sobotę czeka nas start Zbigniewa Bródki w biegu masowym. Najważniejsze dla Zbyszka jest przejście półfinału, ale nie będzie to łatwe zadanie. Przede wszystkim bieg masowy jest kompletnie nieprzewidywalny, wiele zależy od obranej taktyki i tego, na co postawią rywale. Sama jestem bardzo ciekawa tej rywalizacji, bo w głowie rysuje się mnóstwo scenariuszy.


TOMASZ SIKORA, BIATHLON

- Reklama -


Biegi masowe zawsze są bardzo interesujące, bo na każdym strzelaniu sytuacja może się diametralnie zmienić. Dziś na strzelnicy panowały bardzo trudne warunki, dzięki czemu było jeszcze więcej emocji. Byłem przekonany, że w Pekinie zdarzą się jakieś niespodzianki i cieszę się, że tak faktycznie było. Ci nieoczekiwani bohaterowie – jak Francuzka Justine Braisaz-Bouchet i Norweg Vetle Sjaastad Christiansen – na mecie pokazują niesamowitą radość i jest to naprawdę piękny widok.

Na pewno liczyliśmy na lepszy występ Moniki Hojnisz-Staręgi. Niestety już po pierwszych dwóch strzelaniach było wyraźnie widać, że to nie jest jej dzień. Na pewno jednak muszę oddać Monice to, że walczyła. Nawet jak była 29. to atakowała na trasie, nie było jej to obojętne.

Dla mnie królem tych igrzysk jest Johannes Boe, który zdobył aż pięć medali, w tym cztery złote. Norweg ma za sobą prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w karierze, ale udało mu się pięknie odbudować formę. To wielki zawodnik i bardzo się cieszę z jego wielkiego sukcesu.

CO PRZED NAMI


3:00, narciarstwo alpejskie, zawody drużynowe, Eurosport 1 i Player
7:00, biegi narciarskie, 50 km mężczyzn, Eurosport 1 i Player
8:00, łyżwiarstwo szybkie, bieg masowy mężczyzn, półfinały, Eurosport 2, Eurosport 4 i Player
9:30, łyżwiarstwo szybkie, bieg masowy mężczyzn, finał, Eurosport 2, Eurosport 4 i Player
12:00, łyżwiarstwo figurowe, program dowolny par sportowych, Eurosport 1, Eurosport 4 i Player
14:00, hokej na lodzie, mecz o trzecie miejsce mężczyzn, Eurosport 3 i Player. Od 15:10 także w Eurosporcie 1

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...