Nowy kontrakt czołowego siatkarza

-

- Reklama -

Artur Szalpuk zostaje na dłużej w Projekcie Warszawa! 27-letni przyjmujący związał się ze stołecznym klubem nową umową obowiązującą do 2025 roku.

To dobra wiadomość dla kibiców Projektu Warszawa, którzy świetnie znają już 27-letniego przyjmującego z występów w stołecznych barwach. Artur Szalpuk rozpoczynał seniorską karierę w AZS Politechnice Warszawskiej. W barwach akademików grał w latach 2013-15, skąd przeniósł się do Cerrad Czarnych Radom. Na swoim koncie ma także występy w Treflu Gdańsk i PGE Skrze Bełchatów oraz VERVA Warszawa ORLEN Paliwa, gdzie grał w sezonie 2020/21. W sezonie 2021/22 reprezentował barwy ukraińskiego Epicentra Podolany-Horodok, ale po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na ten kraj powrócił do Polski i dokończył sezon w Projekcie Warszawa. W tym zespole rozpoczął także rozgrywki sezonu 2022/23, a dziś wiemy, że ta współpraca potrwa jeszcze dłużej – o kolejne dwa lata.

– Warszawa to mój dom. Tutaj wychowywałem się siatkarsko, rozpoczynałem seniorską karierę oraz kontynuuję ją, rywalizując w jednej z najlepszych lig na świecie. Świetnie się tutaj czuję i nie mogę doczekać się kolejnych wyzwań w stołecznych barwach – zapowiedział Artur Szalpuk.

- Reklama -

Przyjmujący Projektu ma na swoim koncie także wiele osiągnięć reprezentacyjnych, od medali i tytułów z kadr młodzieżowych, po mistrzostwo świata zdobyte z seniorską reprezentacją. Ten najważniejszy sukces przyszedł w 2018 roku, gdy reprezentacja Polski z Szalpukiem w składzie pokonała w wielkim finale Brazylię i zawiesiła na swojej szyi drugie z rzędu złoto globalnego czempionatu.

– Decyzja o przedłużeniu umowy z Arturem przyszła naturalnie. To niezwykle utalentowany zawodnik, jeden z najlepszych siatkarzy w PlusLidze, który stanowi ważny punkt naszej drużyny. Wierzyłem w jego umiejętności, gdy wracał do Warszawy po trudnym sezonie przerwanym wojną na Ukrainie, a on świetnie spłaca ten kredyt zaufania swoją wyśmienitą grą. Wierzę, że wspólnie będziemy świętować jeszcze wiele sukcesów i zwycięstw – powiedział Piotr Gacek, wiceprezes zarządu oraz dyrektor sportowy Projektu Warszawa.

Kibice oraz fani będą mieli okazję obejrzeć Artura Szalpuka w akcji już podczas najbliższego domowego meczu warszawskiej drużyny. Kolejne spotkanie Projektu Warszawa odbędzie się 11 marca w hali COS Torwar o godz. 14:45.

Rywalem stołecznego zespołu będzie lider tabeli PlusLigi – Aluron CMC Warta Zawiercie.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

LIGA MISTRZÓW – Kto zagra w finale

Mistrzowski GIGA Sport już w sprzedaży!!! Wielkie postery gwiazd mundialu - Leo Messiego i Kyliana Mbappe, a także Alvareza, Gaviego, Richarlisona, Bellinghama, Kubackiego i Szczesnego,...