Novak Djokovic wygrywa wielkiego „pandemicznego” szlema. Serb już trenuje i dziękuje kibicom

-

- Reklama -

Lider światowego rankingu tenisistów Novak Djokovic zamieścił na Twitterze zdjęcie zrobione podczas poniedziałkowego treningu na Rod Laver Arena – jednym z kortów, na których rozgrywany będzie wielkoszlemowy Australian Open.

„Jestem zadowolony i wdzięczny, że sędzia cofnął decyzję o unieważnieniu mojej wizy. Niezależnie od wszystkiego, co się wydarzyło, wciąż chcę tu zostać i spróbować wystąpić w Australian Open” – napisał na Twitterze Serb.

- Reklama -

Djokovic czekał na poniedziałkową rozprawę w biurze swoich prawników. Pod jego oknami zebrali się fani 34-letniego tenisisty, którzy skandowali „Uwolnić Novaka!”. W pewnym momencie interweniowała policja, która użyła gazu pieprzowego.

O losie triumfatora 20 turniejów wielkoszlemowych – rekord ten dzieli z Hiszpanem Rafaelem Nadalem i Szwajcarem Rogerem Federerem – zdecyduje jeszcze minister ds. imigracji Alex Hawke, który ma prawo cofnąć Serbowi wizę. Gdyby podjął taką decyzję, wówczas zablokuje tenisiście możliwość wjazdu na teren Australii na trzy lata.

„Novak jest wolny i pojechał trenować na kort. Jest tam, żeby ustanowić kolejny rekord. Jest sportowcem i najlepszym tenisistą w historii świata. Zawsze bronił jedynie wolności wyboru, niczego innego. Decyzja sędziego o przywróceniu jego wizy jest największym zwycięstwem Novaka. Cała jego rodzina cieszy się, że sprawiedliwość zwyciężyła” – powiedział na konferencji prasowej w Belgradzie brat zawodnika Djordje Djokovic.

Djokovic jest dziewięciokrotnym triumfatorem Australian Open.

- Reklama -

Koszulka Neymara do wzięcia! Szczegóły w noworocznym GIGA Sporcie!!!

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...