Niesamowity gest Suareza. Zobacz, co zrobił „El Pistolero”

-

- Reklama -

Gwiazdor Atlético Madryt i reprezentacji Urugwaju Luis Suárez, po zdobyciu historycznej, 500. bramki, przekazał 500 piłek młodzieżowym drużynom piłkarskim z miast, w których występował w trakcie swojej zawodowej kariery.

„Chciałem odwdzięczyć się siedmiu drużynom, które ukształtowały mnie jako piłkarza” – powiedział Luis Suárez. „Moim celem było dać impuls drużynom młodzieżowym, które potrzebują wsparcia i sprzętu, aby dalej mogły podążać za marzeniami. Chciałem również złożyć hołd drużynom, zawodnikom i kibicom, którzy byli częścią mojej podróży; Nacional, Groningen, Ajax, Liverpool, Barcelona, Madryt i Urugwaj są bardzo bliskie mojemu sercu, więc był to szczególny hołd dla nich oraz społeczności z nimi związanych.”

Oprócz piłek, Luis przekazał również dedykowany list do każdego klubu, którym podzielił się za pośrednictwem mediów społecznościowych po zdobyciu 500. bramki. Podziękował wszystkim drużynom za wsparcie oraz wpływ, jaki każda z nich miała na niego zarówno na boisku, jak i poza nim.

- Reklama -

„Pobicie rekordu to indywidualne osiągnięcie, ale nigdy nie mógłbym tego zrobić w pojedynkę. Moi koledzy z drużyny i kibice byli ze mną na każdym kroku. Sport jednoczy ludzi oraz zbliża do siebie społeczności. Mam nadzieję, że prezent i list wywołają uśmiech na twarzach ludzi. Piłka nożna dała mi tak wiele, że chciałbym też dać coś w zamian ludziom”, powiedział Luis Suárez.

Aby uczcić niesamowite osiągnięcie Luisa, firma PUMA wyprodukowała specjalną edycję butów piłkarskich FUTURE Z. Nowy model FUTURE Z wyróżnia się efektownym designem inspirowanym urugwajskim dziedzictwem Luisa.

Na pięcie buta znajduje się motyw 500 bramek, a po stronie środkowej widnieje słynne logo Luisa „El Pistolero”. Na całej cholewce znajdują się tarcze, które symbolizują 500 trafień do bramki, a na wkładce buta można znaleźć kolory każdej z drużyn, które Luis reprezentował w trakcie swojej kariery.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Specjalny GIGA Sport na mecze Polski. Szalik lub minikoszulka dla każdego!!!

Reprezentacja Polski od A do Z, czyli każdy piłkarz w pigułce. Biało-czerwoni podczas EURO 2024 zagrają jeszcze z Austrią i Francją. Nie jesteśmy faworytami,...