Niechciany w Polsce, bryluje w… Ajaksie [VIDEO]

-

- Reklama -

Ajax Amsterdam to klub znany ze świetnego szkolenia, umiejętności pracy z uzdolnioną młodzieżą. Holendrzy kształtują adeptów futbolu w swojej akademii, a ci po latach idą w świat, zostawiając w klubowej kasie spore kwoty. Czy tak będzie z piłkarzem z Polski, który nie znalazł dotąd uznania w naszym kraju, ale w Holandii czaruje?

Polak specjalistą od rzutów wolnych?

Mowa Janie Faberskim. Na Twitterze można znaleźć kolejny popis tego młodego gracza z Polski. Strzelił cudownego gola z rzutu wolnego, w samo okienko bramki drużyny przeciwnej. W ostatnich latach tyle było narzekania w naszym kraju z powodu błędów w systemie szkolenia. Nie uniknięto zaniechań, ten system wymaga gruntownej reformy.

- Reklama -

W kadrze grzeje ławę

Dziennikarz znany z mocnej, aczkolwiek zarazem rzeczowej krytyki systemu szkolenia w Polsce – Marek Wawrzynowski zwraca uwagę na znamienny i niestety dość smutny fakt. Mianowicie dla selekcjonera polskiej kadry U17 Marcina Włodarskiego ten chłopak najwyraźniej nie jest perełką, gdyż grzeje ławę. Za to poznał się na nim Ajax, który być może ma najlepszy skauting na świecie.

Polscy trenerzy, którzy odpowiadają za szkolenie adeptów futbolu, z reguły są krytykowani za skupianie się na wynikach, niepozwalanie podopiecznym na rozwinięcie skrzydeł jeśli chodzi o kreatywną grę, aspekt techniczny. To chyba kolejny przykład, który potwierdza tę regułę.

Musimy wymagać od PZPN, by w Polsce edukacja piłkarska przebiegała tak, abyśmy mogli w przyszłości cieszyć się z graczy tak nietuzinkowych jak młody Faberski. Gdy Polak podpisywał kontrakt z Ajaxem, to towarzyszył mu sam Klass-Jan Huntelaar.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Kto zagra w finale Ligi Mistrzów? Kup najnowszy GIGA Sport i zgarnij koszulkę Mbappe!!!

Robert Lewandowski, Erling Haaland, czy Kylian Mbappe? Kto wygra Ligę Mistrzów? GIGA plakaty: Mbappe, Manchesteru City, Lewego, Watkinsa, Jamala, Martineza, Diaza Kane'a i Fornala. A do...