Napięta sytuacja w Bayernie. Kilku piłkarzy nie chce się zaszczepić

-

W klubie Roberta Lewandowskiego relacje między kierownictwem a zawodnikami, którzy nie zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, stają się coraz bardziej napięte. Kilku piłkarzy nie chce się zaszczepić i szefostwo sięgnęło po kary finansowe. Atmosfera w szatni zrobiła się nie najlepsza.

Zastrzyku na covida nie zrobili sobie Joshua Kimmich, Serge Gnabry, Jamal Musiala, Eric Maxim Choupo-Moting i Mickael Cuisance. Cała piątka obecnie przebywa na kwarantannie. Bayern postanowił nie wypłacać im pensji za czas spędzony poza boiskiem. Chodzi o niebagatelną kwotą około 800 tys. euro.

Ma to zmusić piłkarzy, którzy do tej pory muszą się cały czas testować i czasowo przebywać na kwarantannach do tego, by zmienili zdanie i się zaszczepili. Nacisk finansowy jednak na tyle wkurzył piłkarzy, że zamierzają podać klub do sądu.

Według informacji dziennika„Bild”, dyrektor Hasan Salihamidzić był wściekły na pozytywny wynik testu trenera Juliana Nagelsmann i krzyczał na wszystkich, że powinni się zaszczepić. Oskarżał niezaszczepionych o zakażenie trenera. Piłkarze poczuli się urażeni.

Piłkarze mają żal nie tylko o zmniejszone wynagrodzenie, ale także o wyciek informacji o braku ich szczepień do mediów, co traktują jako dodatkową presję. Nie można też wykluczyć podziałów w samym zespole.

– Jestem zaszczepiony i doradzam to innym – powiedział reprezentant Niemiec Leroy Sane. Dodał jednak, że szanuje decyzje kolegów.

Na razie na wyniki to nie wpłynęło. Bayern bez problemów wygrał swoją grupę w LM i pokonał ostatnio 2;1 w Kijowie miejscowe Dynamo.

Najnowszy świąteczny GIGA Sport już od piątku w sprzedaży. Musisz go mieć!!!

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Królowe futbolu 2022. Świąteczny GIGA SPORT już w jest!!!

Wybieramy króla futbolu 2022 roku! Dajemy Wam wywiady z Neymarem, Wilfredo Leonem i Dawidem Kubackim! Plakaty Viniciusa, Haalanda, Casha, Pedriego, Leona, Liverpoolu i Lewandowskiego (cz....

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here