Najszybszy tenisowy serwis świata. Kto jest rekordzistą [RANKING]

-

- Reklama -

Dziś rusza ostatni tegoroczny tenisowy turniej Wielkiego Szlema – US Open. Turniej w Nowym Jorku rozgrywany jest na twardych, szybkich kortach. Bardzo duże znaczenie w grze na takiej nawierzchni ma serwis. Kto obecnie serwuje najszybiej w tenisowym tourze?

Najszybszy serwis w tenisie należy do Johna Isnera. Mierzący 208 centymetrów Amerykanin, który jest jednym z faworytów US open, podczas Pucharu Davisa w 2016 roku zaserwował piłkę z prędkością 253 kilometrów na godzinę. To oficjalny rekord świata szybkości tenisowego serwisu!

- Reklama -

Na drugim miejscu znajduje się Chorwat Ivo Karlović. Mierzący 211 cm zawodnik zaserwował z prędkością 251 km/h.

Rekordy Isnera i Karlovica zostały oficjalnie zarejestrowane i uznane przez ATP. Z kolei Australijczyk Samuel Groth ustanowił nieoficjalny rekord prędkości serwisu. Podczas Busan Open Challenger w 2012 roku, 24-letni wówczas Australijczyk posłał piłkę serwisową z prędkością 263 kilometrów na godzinę. 

- Reklama -

Najszybszy zarejestrowany serwis kobiecy wykonała niemiecka tenisistka Sabine Lisicki. Serwis miał miejsce podczas turnieju na Bank of the West Classic. Lisicki zaserwowała piłkę z prędkością 210, 779 km/h.

Kolejnymi kobietami, które serwowały z prędkością przekraczającą 200 km/h to siostry Williams. Venus podczas US Open w 2007 roku posłała piłkę na pole przeciwniczki z prędkością 207,6 km/h.

Serena Williams podczas Australian Open z 2013 roku z kolei zaserwowała z prędkością 207 km/h.

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

Lewy kontra Haaland. Kto jest lepszy? Pojedynek snajperów w najnowszym GIGA Sporcie!

Październikowy GIGA Sport już w sprzedaży. Wielkie postery polskiej reprezentacji i Barcelony, piłka Lewego prosto z Hiszpanii oraz oryginalna koszulka najlepszego snajpera Europy!!! Ranking Ligi Mistrzów,...