Najman ogłosił powrót byłego gangstera „Słowika”

-

- Reklama -

Marcin „El Testosteron” Najman, który przygotowuje się do kolejnej walki ogłosił, że szefem federacji MMA-VIP został były boss gangu pruszkowskiego Andrzej Zieliński ps. „Słowik”.

61-letni były szef „Pruszkowa” zorganizuje galę w Kielcach, na której Najman zmierzy się z innym byłym gangsterem – Mirosławem Dąbrowskim znanym jako „Misiek z Nadarzyna”.

Podczas konferencji prasowej organizacji MMA-VIP sportowiec przedstawił nowego szefa swojej federacji. To Andrzej „Słowik” Zieliński, znany jako boss gangu pruszkowskiego.

- Reklama -

Z wykształcenia fryzjer, kierował „Pruszkowem”, jednym z największych gangów lat 90. „Słowik” woją „karierę” zaczął jeszcze jako Andrzej Banasiak pod koniec lat 70. XX w. W 1978 r. zaliczył swój pierwszy większy wyrok – 1,5 roku – za kradzież i rozbicie Fiata 126p.


Na wolności przebywał niespełna dwa miesiące, by za kolejne przestępstwa ponownie trafić do aresztu, a potem do zakładu karnego w Czarnem, skąd uciekł. Wkrótce złapany, odsiedział swoje m.in. ucząc się za kratami fryzjerstwa. Przełom lat 80. i 90. to czas jego błyskawicznej kariery: zaczynał od zwykłych włamań w okolicach Szczecina, by po przeniesieniu się do Warszawy współtworzyć jedną z największych i najbardziej znanych grup przestępczych – tzw. mafię pruszkowską.

Nie był jedynym szefem „Pruszkowa”, choć na pewno najbardziej znanym medialnie. Przyczynił się do tego m.in. niezwykle wystawny tryb życia: podróże po świecie, ślub w 1995 r z Moniką Zielińską (po której przyjął nazwisko) w Las Vegas, a przede wszystkim sprawa ułaskawienia w 1993 roku przez prezydenta Lecha Wałęsę.

Słowik został zatrzymany w 2001 r. w Hiszpanii i ekstradowany do Polski, a z więzienia wyszedł w 2013 roku. Teraz został szefem organizacji MMA-VIP Marcina „El Testosterona” Najmana.

- Reklama -

Najbliższa gala MMA-VIP odbędzie się 25 lutego w Kielcach. Marcin Najman będzie walczył na niej z innym człowiekiem związanym w przeszłości z gangiem pruszkowskim. To Mirosław Dąbrowski, znany jako „Misiek z Nadarzyna”.

Tylko czy to jest jeszcze sport?

Noworoczny GIGA SPORT jeszcze w sprzedaży. Musisz go mieć

- Reklama -

UDOSTĘPNIJ

GIGA SPORT

GIGA Sport wydanie specjalne na EURO. Naklejki gwiazd gratis w każdym egzemplarzu!!!

Robert Lewandowski, Jude Bellingham, czy Kylian Mbappe? A może znów Cristiano Ronaldo? Kto będzie gwiazdą EURO 2024? Szczena na budzie, czyli opowieść o Wojtku Szczęsnym GIGA...